[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

فراخوان سرمایه‌گذاران به پروژه‌های‌ راهداری ، روزنامه شیراز نوین

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌ فارس از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در ساخت استراحتگاه‌های‌بین راهی دعوت به‌عمل می‌آورد. تا پایان سال‌جاری 9 مجتمع خدماتی-رفاهی بین راهی در سطح محورهای مواصلاتی استان فارس به بهره‌برداری می‌رسدکه بر این اساس تعداد مجتمع‌های‌خدماتی -رفاهی فعال استان به 52 مجتمع خواهد رسید.
مهندس علیرضا سیاهپور  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با اشاره به این مطلب  که درحال حاضرتعداد 42 مجتمع خدماتی- رفاهی در سطح محورهای مختلف استان فعال می‌باشد، افزود: تا کنون تعداد 131موافقت اصولی برای احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی صادر گردیده از این تعداد 31 مجتمع با پیشرفت فیزیکی20الی 95 درصد درحال احداث بوده و 58 طرح نیز در مسیر روند مراحل اخذ استعلام مرتبط از دستگاه‌های اجرایی می‌باشد.
 به گزارش روابط عمومی‌اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس وی با اشاره به اهمیت احداث و بهره‌برداری مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی در آزادراه در حال احداث شیراز-اصفهان و بیان این نکته که تا کنون 9 موافقت اصولی جهت ساخت این مجتمع‌ها‌ در این آزادراه صادر شده است، گفت: وظیفه ساخت، بهره‌برداری و نگهداری راه و تمامی‌مجموعه‌های‌خدماتی در حیطه اختیارات سرمایه‌گذار می‌باشد و این اداره کل وظیفه جانمایی، تأمین ایمنی ورود و خروج و دیگر کاربری‌های‌تعریف شده در مجتمع‌های‌مذکور را عهده‌دار می‌باشد.
رئیس کمیته حمل و نقل ستاد دائمی تسهیلات سفرهای استان فارس ادامه داد: تا پایان سال‌جاری با روند بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی- رفاهی جدید، این استان رتبه چهارم تعداد مجتمع‌های خدماتی-رفاهی بین راهی فعال رادر سطح کشور به خود اختصاص خواهد داد.
مهندس سیاهپور با تشریح اهم اهداف وبرنامه‌هایی که در زمینه احداث مجتمع‌های‌خدماتی-رفاهی بین راهی در محورهای استان وجود دارد گفت: نظر به اینکه حدود 34 درصد تلفات جاده‌ای‌ ناشی از خستگی و خواب آلودگی می‌باشد لذا وجود این مجتمع‌ها‌در کاهش تلفات جاده‌ای ‌دارای نقش مؤثر و عملیاتی است.
مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای‌فارس در ادامه با توجه به لزوم توجه ویژه به نحوه ارایه خدمات‌رسانی در مجتمع‌ها‌ تصریح کرد: استان فارس با قرار گرفتن در مسیر پرتردد شمال به جنوب وشرق به غرب کشور همواره افتخار میزبانی در سومین حرم اهل‌بیت عصمت وطهارت (ع) و مهد تمدن ایران زمین به مسافران و زائرین عزیز را دارد لذا با توجه به نوع توپوگرافی، گستردگی و تنوع جفرافیایی محورهای استان استفاده مسافرین از مجتمع‌های‌خدماتی رفاهی با رویکرد به اهمیت جذب بهینه سرمایه‌گذاری‌ها‌ و اشتغالزائی می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای سطح خدمات در مجتمع‌های‌خدماتی رفاهی موجود در محورهای مختلف استان باشد.
وی در پایان افزود: این اداره کل در صدد است با اجرای طرح در مسیرهایی که درصد تصادفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی زیاد می‌باشد، نسبت به ایجاد استراحتگاه‌های‌موقت در کنار پارکینگ‌های ‌موجود با نصب روشنایی، ساخت سرویس بهداشتی، سکوی اقامه نماز، کاشت درختان و سایبان اقدام نماید. لذا از عزیزانی که آماده مشارکت در این راستا می‌باشند دعوت به‌عمل می‌آید با رعایت حفظ و نگهداری از این مستحدثات جنبه ارتزاق موقت متقاضیان نیز فراهم گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی