[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

فرصت طلایی برای احیای فوتبال شیراز حمایت از ارژن و فوتسالی‌ها فراموش نشود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: استاندار فارس تأکید دارد که باید از ظرفیت‌های بالقوه موجود در استان فارس و توانمندی باشگاه‌هایی مانند فجرسپاسی و قشقایی برای رونق هرچه بیشتر فوتبال در استان استفاده شود.
رحیمی‌، دست روی نکته خوبی گذاشته و برخلاف خیلی از مدیران غیرورزشی استان در سالیان اخیر، به اهمیت پیشرفت تیم‌های فوتبال شیراز واقف است. بازگشت فجرسپاسی به لیگ برتر و مستحکم شدن جایگاه قشقایی در یکی از سطوح بالای فوتبال ایران، می‌تواند ثمرات بسیار زیادی برای فوتبال و به طور کلی شهر شیراز داشته باشد.
شیراز چند سالی است که با سقوط برق محبوب و تیم ارزشی فجرسپاسی از سطح اول فوتبال ایران فاصله گرفته و هر گاه هم به بازگشت به لیگ برتر نزدیک شده، در یکی دو گام آخر کم آورده و نتوانسته به این حسرت چندین ساله هوادارانش پایان دهد. شاید مهم‌ترین چیزی که در ناکامی ‌تیم‌های برق، فجرسپاسی و برق جدید در این راه دخیل بود، مشکلات مالی بود که در نیم فصل دوم گریبان آنها را می‌گرفت و باعث می‌شد تیم‌های متمول گوی سبقت را از آنها ربوده و به لیگ برتر برسند. تیم‌هایی مانند گل‌گهر سیرجان، نفت مسجدسلیمان، پارس جنوبی جم، نساجی مازندران، شاهین بوشهر در سال‌های اخیر توانستند با حمایت قاطع مسئولان شهر و استانشان راهی لیگ برتر شوند و هواداران فوتبال شیراز سال‌هاست با حسرت بازی تیم‌های این شهرهای کوچک در لیگ برتر مقابل بزرگان فوتبال ایران را تماشا می‌کنند و همیشه این سوال را می‌پرسند که چرا فوتبال شیراز با این همه پتانسیل و سرمایه‌های انسانی، قادر به بازگشت به لیگ برتر نیست؟ چرا مسئولان رسیدگی نمی‌کنند؟
حالا عنایت‌الله رحیمی، ‌استاندار فارس گام بزرگ و مثبت خود را برداشته. او حتی در شهرآورد شیراز حضور یافت تا حمایت قاطع خود از فوتبال این شهر را با صدای بلند به گوش هواداران پرشور دو تیم محبوب شهر برساند و این بهترین فرصت است تا با این حمایت‌ها، حداقل یک تیم شیرازی راهی لیگ برتر شود. فعلاً این فجرسپاسی است که گوی سبقت را از همه تیم‌ها ربوده و با شروعی طوفانی، با بیشترین امتیاز و بیشترین گل زده امیدها را برای صعود زنده کرده است. آنها نشان داده‌اند که از نظر فنی در حال حاضر بهترین تیم لیگ یک هستند و عادت کردن به پیروزی‌های قاطع، آنها را در مسیری قرار داده که انتهایش می‌تواند به لیگ برتر ختم شود. هواداران این تیم که در چندسال اخیر چندبار در روزهای آخر امیدشان به یأس تبدیل شده، دوست دارند همین امروز مسابقات به پایان برسد و فریاد شادی سر دهند، اما در عین حال نگران‌اند که مبادا اتفاقات چندسال پیش تکرار شود، بازیکنان کلیدی در نیم‌فصل از این تیم جدا شده و تیمشان باز هم برای صعود به دردسر بیفتد. اما نگاه آقای استاندار می‌تواند بهترین قوت قلب برای فوتبال‌دوستان شیرازی باشد. فجر با حمایت مدیریت ارشد استان و همچنین با حمایت‌های همیشگی حیدرعلی کامیاب، مدیر سخت‌کوش ورزش فارس و البته با تلاش و همت عوامل مختلف باشگاه، می‌تواند صدر جدول را تا روز پایانی در تسخیر خود نگه دارد و مقتدرانه راهی لیگ برتر شود.
در این میان نباید از قشقایی هم غافل شد؛ تیمی‌ که بزرگ‌ترین سرمایه‌اش هوادار است! هوادارانی که بدون توجه به نتایج و وضعیت جدول، با شور و شعوری کم‌نظیر حامی ‌تیمشان هستند. نیروی حمایتی هواداران قشقایی، سال گذشته این تیم را چند هفته‌ای به عنوان مدعی درجه یک صعود به لیگ برتر مطرح کرد! اتفاقی که پیش‌تر به ذهن هیچ کس خطور نمی‌کرد، اما ترمز قشقایی وقتی کشیده شد که مشکلات مالی، تأثیر مخرب خود را نشان داد. این تیم در نیم‌فصل دوم افت فاحشی کرد و در نهایت در رتبه هشتم ایستاد. رتبه‌ای که البته رتبه قابل قبولی برای تیمی ‌بود که تا چندماه قبل از آن یک تیم لیگ دویی محسوب می‌شد و تازه با خرید امتیاز توانسته بود راهی لیگ یک شود. بنابراین، آنها توانستند پتانسیل‌های بالای خود را نشان دهند و ثابت کردند با کمی ‌حمایت، می‌توانند نماینده‌ای بسیار شایسته برای شهر شیراز باشند. قشقایی چند هفته‌ای‌ست روی نوار ناکامی ‌قرار گرفته؛ اما گذشت زمان نشان می‌دهد آنها می‌توانند به همان تیم خوب نیم‌فصل اول سال گذشته تبدیل شوند. آنها شاید در این فصل نتوانند راهی لیگ برتر شوند؛ اما بدون شک حمایت‌های رحیمی‌ و کامیاب و سایر مسئولان ارشد استان از آنها می‌تواند تیمی‌ مدعی را برای صعود به لیگ برتر در بهار سال 1400 ساخته و پرداخته کند.
اما تیم مهمی ‌که در حال حاضر در بحران شدید مالی به سر می‌برد، تیمی ‌است که هم اکنون در لیگ برتر حضور دارد و نیازمند کمک‌های اورژانسی مسئولان استان است. تیم ارژن، نماینده شایسته فوتسال شیراز که در سال‌های اخیر توانسته با مشقت‌های فراوان، چراغ فوتسال شیراز را روشن نگه دارد، حالا دارد یکی یکی بازیکن‌هایش را به دلیل مشکلات مالی از دست می‌دهد و روز به روز به سقوط نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود؛ سقوطی که تاوان سختی برای ورزش شیراز خواهد داشت. این تیم اگر مورد حمایت فوری مسئولان قرار نگیرد، با سقوط خود ضربه جبران‌ناپذیری به ورزش شهر خواهد زد. تیمی ‌که در طی سالیان اخیر توانسته هواداران زیادی برای خود دست و پا کند و در دل اهالی فوتسال و فوتبال این شهر جا باز کرده و هنوز هم تماشاگران زیادی را به سالن می‌کشاند، امسال وضعیتی بحرانی‌تر از سال‌های قبل دارد. به جز بازیکنان کلیدی زیادی که پیش از فصل از این تیم جدا شدند، تاکنون دو بازیکن اصلی و مهم این تیم به دلیل مشکلات مالی قید حضور در ادامه فصل را زده‌اند و شنیده می‌شود کاپیتان اول ارژن هم به همان دلیل قصد خداحافظی از میادین را دارد. مشکلات نماینده لیگ برتری فوتسال فارس به جایی رسیده که حتی سرمربی این تیم هم کم‌کم دارد زمزمه جدایی سر می‌دهد و این شاید تیر خلاصی بر پیکر قدیمی‌ترین تیم حال حاضر لیگ برتر فوتسال ایران باشد.
بنا بر نکاتی که در بالا ذکر شد و از آنجایی که تأمین هزینه‌های ضروری یک تیم فوتسال در مقایسه با تیم‌های فوتبال به مراتب کمتر است، می‌توان گفت کمک به ارژن دست کمی نسبت به حمایت از تیم‌های فجر شهید سپاسی و قشقایی ندارد.
 حالا که این تیم دارد نیم‌فصل را با قعرنشینی به پایان می‌رساند، شایسته است مسئولان با حمایت قاطع مالی، مانع سقوط و نابودی این تیم ریشه‌دار و محبوب شهر فوتسالیست‌پرور شیراز شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی