[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

کمبود تخت‌بستری داریم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: استان فارس و شیراز به عنوان قطب پزشکی در کشور و منطقه شناخته شده با این حال در استان فارس با کمبود تخت بیمارستانی مواجه هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی بهادر در آیین افتتاح مرکز اورژانس جدید بیمارستان حافظ اضافه کرد: با توجه به اینکه استان فارس جایگاه خوبی در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی در منطقه دارد و علاوه بر استان به سایر استان‌های‌کشور و همچنین کشور‌های‌ همجوار خدمات پزشکی ارائه می‌دهد ضروری است باید شرایط درمانی بهتری نسبت به قبل داشته‌باشد.
 وی افزود: در این راستا و در جهت خدمت‌رسانی هرچه بهتر مجموعه‌های‌درمانی استان مسئولان استانی باید اهتمام بیشتر بر روند ساخت دو بیمارستان در حال ساخت استان داشته‌باشند تا عمده مشکلات این حوزه از بین برود. او با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی در شیراز گفت: میزان مراجعات به مراکز دولتی در بخش زایمان بیش از پیش بوده و علت این مهم را می‌توان در مشکلات اقتصادی جامعه یافت، البته میزان مراجعات در تمامی رشته‌های‌درمانی با رشد همراه بوده و همین امر باعث شده تا با کمبود تخت بیمارستانی روبه رو شویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به وجود مراقب‌های‌ ویژه برای مادران باردار تأکید کرد: در شهر شیراز ٣ مرکز فوق تخصصی زنان  وجود دارد و بیمارستان‌های‌حافظ، زینبیه و شوشتری نسبت به ارائه  خدمات ویژه مراقبی به مادران باردار اقدام می‌کنند.
بهادر افزود: نزدیک به ٩٠ درصد زایمان‌های ‌مادران باردار نیازمند ارائه خدمات مراقبی ویژه است و این نیاز تاکنون توسط مراکز درمانی ویژه‌ای‌که در سطح شهر شیراز در نظر گرفته شده تأمین شده است.
وی در پایان متذکر شد: مرکز فوق تخصصی حافظ توانسته است با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب میزان قابل توجه‌ای ‌از مشکلات مادران باردار را برطرف سازد و با توجه به خدمات ارزان‌قیمت این بیمارستان میزان رضایتمندی از این مرکز درمانی قابل قبول است.
بیمارستان فوق‌تخصصی حافظ شیراز در سال ١٣۴٩ تأسیس شده و با دارا بودن بیش از ١۶۵ تخت بیمارستانی نسبت به ارائه خدمات به زنان باردار، ارائه خدمات اعصاب و روان و... اقدام می‌کند. لازم به ذکر است این بیمارستان یکی از سه مرکز ارائه دهنده خدمات فوق تخصصی برای مادران باردار است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی