[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

صعود می‌کنیم؛ مطمئنم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: فجرسپاسی پس از اینکه در هفته اول با نتیجه‌ای نسبتاً سنگین مغلوب آلومینیوم اراک شد، به یکباره اوج گرفت و با 4 پیروزی متوالی و 11 گل زده به صدر جدول رسید. این تیم شنبه هفته آینده در شیراز با نماینده سیرجان دیدار می‌کند و این می‌تواند بهترین فرصت برای افزایش فاصله با 5 تیمی ‌باشد که با تنها یک امتیاز اختلاف، پشت سر این تیم قرار دارند.
فجری‌ها در این 4 هفته در کارهای دفاعی عملکرد مقبولی داشته‌اند؛ اما در فاز تهاجمی ‌بدون شک بهترین تیم لیگ هستند. کار گروهی بازیکنان فجر رفته رفته بهتر هم می‌شود و تقریباً تمام ‌بازیکنان در این کار تیمی ‌نقش مؤثر دارند؛ اما در این میان، عملکرد یک مدافع در فاز تهاجمی‌ چشمگیر بوده است.
محمد امینی، مدافع چپ فجری‌ها در هر سه بازی این تیم که در شیراز برگزار شده، نقش اساسی در پیروزی‌های تیمش ایفا کرده. او در مقابل تیم علم و ادب تبریز گل اول تیمش را به ثمر رساند. در بازی مقابل ملوان بندر انزلی یک گل زیبا زد، یک پاس گل داد و یک پنالتی هم گرفت و در مقابل قشقایی هم یک پاس گل داد تا با 2 گل زده، 2 پاس گل و یک پنالتی، تأثیرگذارترین مهره تهاجمی ‌تیمش باشد.
گفت‌وگوی ما با این اصفهانی 24 ساله را بخوانید.
به عنوان مدافع چپ، آمار فوق‌العاده‌ای داری. این حضور زیاد در فاز تهاجمی ‌لطمه‌ای به کارهای دفاعی‌ات نمی‌زند؟
من روی حملات انرژی بیشتری می‌گذارم. البته خود مربی‌ها این را از من می‌خواهند و من هم حواسم هست که طوری به حمله اضافه شوم که به دفاع تیم لطمه‌ای وارد نشود.
روی هیچ‌کدام از این 4 گلی که فجر تا اینجای مسابقات دریافت کرده، مقصر نبودی؟
روی گل‌ها تمام تیم مقصرند. اما روی یکی از گل‌هایی که روز اول از آلومینیوم در اراک دریافت کردیم، من و دو بازیکن دیگر تقصیر بیشتری داشتیم.
چهار بازی متوالی را برده‌اید و هواداران به صعود خیلی امیدوار هستند. اما فکر نمی‌کنی تیم‌هایی که تا این هفته شکستشان دادید، خیلی قوی نبودند؟
ببینید، تیم ما شخصیت تیمی ‌خوبی پیدا کرده و بردهای ما بیشتر به قدرت خودمان برمی‌گردد. ضمن اینکه استقلال خوزستان تیم خوبی است و ما در گرمای اهواز توانستیم شکستشان بدهیم. یا تیم قشقایی که بازی‌های قبلی‌اش را دیده بودیم و خیلی خوب بازی می‌کرد. اما ما خیلی خوب بازی می‌کنیم. اگر بازی اول با آلومینیوم را هم باختیم، بیشتر به دلیل ناهماهنگی بعضی بازیکنان بود. مثلاً خود من به همراه یکی دیگر از بچه‌ها تازه از آموزشی آمده بودیم و اصلاً هماهنگ نبودیم. با این حال در اراک هم خوب بازی کردیم. آلومینیوم عقب نشسته بود و فقط ضدحمله می‌زد.
متولد چه سالی هستی و فوتبال را از کجا شروع کردی؟
متولد 1374 هستم در اصفهان و فوتبالم را از ذوب‌آهن شروع کردم. در پایه‌های سپاهان ادامه دادم و سپس به مس کرمان رفتم. دوباره به ذوب‌آهن برگشتم و زیرنظر آقای قلعه‌نویی در لیگ برتر هم بازی کردم. سال گذشته هم سرخ‌پوشان پاکدشت بودم و گل‌زن‌ترین مدافع لیگ شدم با 6 گل. امسال هم که سرباز شدم و در خدمت فجرسپاسی هستم.
جو باشگاه فجر چطور است؟
جو خوبی در مجموعه باشگاه حکم‌فرماست. من تا این لحظه مشکل خاصی ندیده‌ام و امیدوارم به همین شکل تداوم داشته باشد.
با این روندی که دارید، صعود می‌کنید؟
مسئولان باید حمایت کنند. ما سربازیم. هزینه زیادی نداریم. قرارداد نمی‌خواهیم؛ اما باید طوری امکانات در اختیارمان بگذارند که بچه‌ها ذهنشان آرام باشد و بتوانند راحت بازی کنند. این شرایط فراهم باشد، حتماً صعود می‌کنیم.
قبلاً چند بار با تیم‌های شیرازی در شیراز بازی کردی؟
سال گذشته با قشقایی و فجر بازی کردیم. اتفاقاً در بازی با فجر دو گل هم زدم که اگر می‌دانستم قرار است به فجر بیایم، نمی‌زدم (خنده). یک بار هم با مس کرمان به شیراز آمدیم و فجر را شکست دادیم. با تیم امید سپاهان هم زیاد به شیراز آمدیم و بازی کردیم.
بازی در کدام ورزشگاه شیراز را بیشتر دوست داری؟
در ورزشگاه پارس که هنوز بازی نکرده‌ام. جو دستغیب را بیشتر دوست دارم. قبلاً هم در رده‌های پایه هر وقت می‌آمدم اینجا گل می‌زدم؛ اما چمنش یک مقدار اذیت می‌کند. حافظیه هم خوب است؛ اما زیرسازی چمنش مشکل دارد. پارس هم به نظر من یکی از بهترین ورزشگاه‌های ایران است؛ اما باز هم مشکل چمن دارد.
کلاً از نظر امکانات فوتبال، شیراز با اصفهان قابل مقایسه است؟
ذوب‌آهن و بخصوص سپاهان با کل ایران فاصله دارند. یعنی این دو باشگاه در کنار فولاد و تراکتور در ایران بی‌رقیب هستند. سپاهان که باشگاه بین‌المللی است. کمپ‌های اختصاصی درست کرده و به باشگاه خیلی حرفه‌ای و مجهز تبدیل شده. من چندین باشگاه را دیده‌ام و این تفاوت را می‌فهمم. الان پرسپولیس و استقلال گاهی زمین تمرین خوب ندارند؛ ولی تیم‌های اصفهانی این مشکل و دغدغه را ندارند. 
الگوی فوتبالی یا بازیکن مورد علاقه؟
سبک بازی مارسلو و داوید آلابا را دوست دارم.
بهترین دوستت در فجر؟
ابوالفضل علایی و گودرز داوودی. البته با همه رفیقم؛ ولی با این دو نفر بیشتر. ابوالفضل بچه گلپایگان اصفهان است و با او رفاقت چند ساله دارم.
با تماشاگران فجر چه صحبتی داری؟
از تماشاگران فجر که خیلی برایمان زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. آنها برخی کمبودها را برای ما جبران می‌کنند و حضورشان انگیزه زیادی به ما می‌دهد. دست آنها را می‌بوسم.
به آنها قول صعود می‌دهی؟
من مطمئنم این تیم به لیگ برتر می‌رسد، اگر مشکل خاصی به وجود نیاید. یعنی اگر با همین روال پیش برویم و کمی ‌هم تلاشمان را بیشتر کنیم و یک سری مشکلات کوچک هم برطرف شود. من سومین سال حضورم در لیگ یک را سپری می‌کنم و با شناختی که دارم، مطمئن هستم این فجر به لیگ برتر می‌رسد. من فصل بعد هم باید در فجر بازی کنم و امیدوارم فصل دوم با این تیم را در لیگ برتر سپری کنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی