[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

بن‌بست ترافیکی کلانشهر، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر شیراز گفت: وضعیت نابسامان حوزه معاونت حمل و نقل به گونه‌ای ‌شده که هیچ امیدی به اجرای طرح جدید در شیراز وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، نواب قائدی عصر چهارشنبه در نطق پیش از دستور صد و سومین جلسه شورای شهر بیان کرد: حتی ساده‌ترین اقدامات در معاونت حمل و نقل  مانند نصب چراغ راهنمایی در یک نقطه از شهر که نه به عملیات عمرانی خاصی نیاز دارد و نه بودجه هنگفتی را طلب می‌کند، چیزی در حدود 8 ماه زمان می‌برد!!! با این اوصاف چگونه می‌توان تحقق موارد کلان را انتظار داشت.
وی افزود: مواردی که امروز مطرح شد، تنها بخشی از کاستی‌های موجود در حوزه این معاونت بود که تاکنون بارها، هم به مدیران این حوزه و هم به شهردار در این موارد تذکرات متعددی داده شده است. اما افسوس که این تذکرات تاکنون راه به جایی نبرده است.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: به عنوان نماینده مردم، موارد را به استحضار آنها برسانم و این رویکردی است که از این به بعد در پیش گرفته و مسائلی که به نتیجه نمی‌رسند را در صحن علنی شورا به اطلاع شهروندان گرامی می‌رسانم.
قائدی در خصوص وضعیت حمل و نقل تصریح کرد: ماهیت پیچیده و چند وجهی حمل و نقل این نیازمندی را ایجاد کرده که طرح‌های مورد نظر در این حوزه از پشتوانه علمی لازم و مطالعه جامع و کافی برخوردار باشد و به سبب ماهیت پویا و متغیر آن لازم است تا نیازها در اسرع وقت شناسایی و از همه مهم‌تر در کمترین زمان ممکن اجرایی گردد.
بامردم صحبت خواهم کرد
همچنین عضو دیگرشورای شهر شیراز در این جلسه  گفت: ابعاد کامل آنچه طی یک‌سال گذشته و به خصوص یک ماه اخیر در شورای شهر شیراز گذشته با مردم مطرح ‌می‌کنم.
محمدتقی تذروی عصر چهارشنبه در اولین نطق پیش از دستور خود در شورای شهر بیان کرد: در این ایام پرحاشیه، انتخابات هیئت رئیسه و کمیسیون‌ها و تقسیم وظایف نظارتی بدون حضور عضو سیزدهم برگزار گردید و من تنها عضو شورا خواهم بود که بدون مسئولیت خاص ادامه خدمت خواهم داد.
وی افزود: یکی از شعارهای شورای پنجم شفافیت است، مشتاقانه از این شعار استقبال نموده و در محقق ساختن و فراهم سازی زیرساخت‌های‌آن به جد تلاش خواهم نمود. تذروی در خصوص اولین برنامه‌های‌خود گفت: گسترش عدالت و رفع تبعیض و خدمات‌رسانی یکسان به مناطق یازده‌گانه شهرداری و بررسی علل سکون و رکود پروژه‌های‌ عمرانی شهر از اولویت‌های برنامه من است.
وی اضافه کرد: همچنین مدیریت یکپارچه شهری و استفاده از منابع دولتی از اهداف بلندمدت بنده بوده است که نیازمند تعامل با دولت‌مردان و نمایندگان محترم مجلس ‌می‌باشد.
وی در خصوص موضوع کوه‌خواری در کوه دراک بیان کرد: موضوع کوه‌خواری در حاشیه کوه دراک این روزها همگان را نگران کرده است. از اقدامات و رویه عدالت محور دستگاه قضایی بسیار خرسندیم و از اینجا اعلام‌ می‌نمایم که در کنار  دادستان تا حصول نتیجه مطلوب پیگیر موضوع خواهم بود و آماده دریافت هرنوع اخبار و اسناد درباره این تخلفات جهت پیگیری ‌می‌باشم.
تذروی تأکید کرد:  به‌عنوان یک نیروی کاملاً آزاد به همه مسائل شهری رسیدگی و مشکلات و گزارش‌های مردمی را تا حصول نتیجه پیگیری نمایم و امیدوارم دوستانی که چندین مسئولیت را عهده‌دار شده‌اند بتوانند با توان مضاعف امور محوله را پیگیری نموده تا حقی از مردم ضایع نگردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی