[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی دولت با بیان این که یارانه افرادی که در سال درآمد بالای میلیاردی دارند حذف می‌شود، گفت: قطع یارانه‌ها شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود.
به گزارش ایسنا، علی ربیعی در حاشیه جلسه(چهارشنبه) هیئت دولت درباره آخرین تصمیمات برای قطع یارانه ثرونمندان اظهار کرد: یارانه حدود 700 الی 800 هزار نفر که درآمد بالای میلیاردی در سال دارند، قطع می‌شود. برای شناسایی این افراد کار دقیقی انجام شده است و مجموعه‌ هزینه‌هایی که دارند و شاخص‌های همچون خودرو، مسکن و هزینه‌های خانوار مدنظر قرار گرفته است. وی ادامه داد: من آمار دقیق افرادی که یارانه آنها قطع خواهد شد در اختیار رسانه‌ها‌ قرار می‌دهم اما قطع یارانه‌ها قطعاً شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود و عدد 30میلیون نفر مدنظر ما نیست. اجرای تصمیم مجلس به زمینه‌های اجتماعی نیاز دارد و الان زمینه برای قطع یارانه سه دهک فراهم نیست.
سخنگوی دولت با اشاره به این که حذف یارانه ثروتمندان از اول مهر اجرایی  می‌شود، تصریح کرد: من مجدداً تأکید می‌کنم طبقات متوسط مطمئن باشند  که ما تصمیم غلطی نمی‌گیریم که تأثیر منفی بر درآمد آنها داشته باشد پایگاه اطلاعاتی ایرانیان بسیار دقیق بوده و اطلاعات دقیقی در آن ثبت شده است و  با آرامی در این زمینه حرکت کردیم. ربیعی همچنین اظهار کرد: براساس این گزارش رئیس بانک مرکزی در سه ماهه اول امسال رشد اقتصادی کشور بدون نفت مثبت شده است و بخش کشاورزی رشد خوبی داشته است و به مثبت 5/6 درصد رسیده است. در سه ماهه آخر سال گذشته رشد کشاورزی منفی سه بوده است و در واقع الان 5/9 درصد رشده داشته است. بخش صنعت و معدن هم از رشد منفی خارج شده است وبه صفر رسیده است. این بخش رشد منفی 9 درصد داشته است و اکنون به صفر رسیده است.
سخنگوی دولت ادامه داد: در دولت تصمیم گرفته شد که 300میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات در اختیار بانک مسکن قرار می‌گیرد که وزارت راه و شهرسازی برای جاده و ریل چابهار هزینه کند تا چابهار به شبکه ریلی ملی متصل شود. 
تصمیم دیگر دولت این است که لغو یک‌طرفه روادید با کشور عمان را دائمی کردیم که این تصمیم برای جذب سرمایه‌گذار و گردشگر است. همچنین براساس تصمیم دولت منطقه ویژه سرخس و دوغارون به منطقه آزاد تبدیل شدند.
وی با بیان اینکه گزارش‌هایی درباره آلایندگی شهرک‌های صنعتی شرق تهران ارائه شده بود، تصریح کرد: امروز تصمیم گرفته شد که چند دستگاه متولی تعیین تکلیف این صنایع شوند تا صنایع آلوده و مزاحم از آنجا خارج شده و سایر صنایع تثبیت شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی