[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

ارایه خدمات جهادی سلامت در منطقه شوراب ارسنجان، روزنامه شیراز نوین

با حضور گروه جهادی شهید «حسین قمی» در منطقه محروم شوراب در شهرستان ارسنجان، خدمات جهادی سلامت به مردم این منطقه ارایه شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون فرهنگی و امور دانشجویی و رئیس ستاد فعالیت‌های‌جهادی دانشگاه گفت: این فعالیت جهادی یک روزه از سوی گروه جهادی شهید «حسین قمی» و با مشارکت معاونت‌های ‌غذا و دارو، بهداشتی و حوزه اجتماعی دانشگاه و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، انجام شد. 
دکتر «کوروش عزیزی» ادامه داد: در این برنامه، به حدود هزار و ۸۰۰ نفر از ساکنان این دهستان، خدمات سلامت در قالب خدمات پزشکی عمومی، پزشکی تخصصی، دندانپزشکی، مامایی، دارویی، آزمایشگاه، غربالگری و آموزش ارایه شد. او اضافه کرد: به حدود ۶۰۰ نفر از مردم شوراب، خدمات پزشکی عمومی ارایه شده و بیش از ۵۰۰نفر نیز از سوی پزشکان متخصص ویزیت شدند. 
رئیس ستاد فعالیت‌های‌جهادی دانشگاه افزود: تیم دندانپزشکی این گروه جهادی نیز که با بهره‌گیری از پنج یونیت در این برنامه مشارکت داشتند، به ۳۰۰ نفر از مراجعان خدمات‌رسانی کردند. دکتر عزیزی با اشاره به انجام غربالگری فشار خون و قند خون برای بیش از ۴۰۰نفر در این برنامه، ادامه داد: در این خدمت جهادی، علاوه بر تحویل داروی رایگان، خدمات مامایی، تزریقات، پانسمان و خدمات آزمایشگاهی، مشاوره‌های‌تغذیه و سلامت دهان و دندان نیز ارایه شد. وی از استمرار فعالیت‌های‌جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تقویت این فعالیت‌ها‌ در نیمه‌دوم سال، خبر داد. دهستان شوراب در شهرستان ارسنجان، با بیش از هشت هزار نفر جمعیت، از مناطق کمتر توسعه یافته استان فارس به شمار‌می‌رود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی