[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

توقف تولید در پیچ قانون، روزنامه شیراز نوین

رئیس بازرسی منطقه 3 کشور و بازرسی کل استان فارس در نشست تخصصی کمیسیون صنعت و رونق تولید با تولیدکنندگان صنایع تبدیلی استان گفت: در راستای رونق و حمایت از تولید و رفع مشکلات بخش تولید استان، از ابتدای مهرماه جاری و فصل مشکلات بخش تولید استان یک روز در هفته را برای ملاقات با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان با هدف حل و فصل مشکلات بخش تولید استان در نظر خواهیم گرفت.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، کاظم اکرمی در کمیسیون صنعت این اتاق با موضوع «بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی صنایع غذایی در شرایط تحریم» که با حضور فعالان بخش خصوصی استان در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: همچنین کمیته‌ای‌ در اتاق بازرگانی فارس تشکیل ‌می‌شود تا مسایل قابل‌حل استان با حضور نمایندگان سازمان بازرسی، دستگاه‌های‌ اجرایی و بخش خصوصی بررسی شود.
وی افزود: این کمیته یک روز در هفته برگزار و همکاران ما در اتاق بازرگانی فارس حضور پیدا کرده مشکلات بخش تولید و تولیدکنندگان استان را احصا کنند.
اکرمی اظهارداشت: در برخی موضوعات قوانین مربوطه وجود دارد اما در نحوه اجرا مشکلاتی وجود دارد که این موضوع را باید افرادی که با آن سر و کار دارند به ما اطلاع دهند.
رئیس سازمان بازرسی استان فارس اضافه کرد: سازمان بازرسی در استان بیش از ده‌ها ‌آیین‌نامه را ابطال کرده است.
وی با بیان اینکه اولویت ما پیگیری قوانینی است که دستگاه اجرایی آن را رعایت نمی‌کند و یا به واسطه اجرای آن در حق تولیدکننده اجحاف شده باشد، ادامه داد: فرمایش مقام معظم رهبری برای ما حجت است و ما از هر کمکی برای رونق تولید در استان دریغ نمی‌کنیم.
اکرمی عنوان داشت: براساس قانون مسایل اعلام شده به سازمان خارج از نوبت رسیدگی‌ می‌شود که در صورت مراجعه فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان مسایل آنها در کمترین زمان و با اولویت در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: انتظار ما از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان این است که مسایل، مشکلات و ایرادهای موجود را به ما اطلاع دهند.
اکرمی افزود: سازمان بازرسی باور دارد که تولیدکننده مال، جان و آبروی خود را در خطر انداخته است و ما باید ساز و کاری فراهم کنیم که تولیدکننده ما بتواند در دنیای امروز به نحوی فعالیت کند. 
وی با اشاره به اینکه برخی افراد یا دستگاه‌های ‌اجرایی عدم همکاری خود را ترس از سازمان بازرسی اعلام‌می‌کنند، بیان کرد: ما ممانعتی با حمایت و کمک نداریم اما با متخلفان برخورد‌ می‌کنیم.
محمد مهدی رزمجو مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی‌وبهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم گفت: در شرایط فعلی نیاز است یک گروه کارشناسی با حضور مدیران و کارشناسان ارشد در استان تشکیل شود و مسایل و مشکلات بخش تولید استان در آن مطرح و بررسی شود و ما اجراکننده ماحصل و نتیجه آن باشیم.
وی با بیان اینکه این گروه باید تصمیم‌های‌ویژه برای تولید استان اتخاذ کنند، اظهارداشت: ما مشکلات و ایرادها را با پیوست کارشناسی به این گروه اعلام‌ می‌کنیم تا تصمیم‌های ‌مورد نیاز اتخاذ و برای اجرا ابلاغ کنند.
رزمجو اضافه کرد: طولانی بودن فرآیند اصلاح قوانین و مقررات بحث مهمی در حمایت از تولید است که اگر این گروه کارشناسی تا زمان اصلاح ضوابط و قوانین مهلت و تصمیم هایی در نظر بگیرند، برای صنعت استان بسیار امید بخش و مؤثر است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ما نیاز به کمک دستگاه‌های ‌بالادستی و مسئولان استان داریم ادامه داد: سلامت یک بحث کارشناسی است و که نیازمند تصمیمات کارشناسی و نه تصمیم بر روی کاغذ است و این درحالی است که چهارچوب‌های‌قدیمی جوابگوی اقتصاد و صنعت امروز نیست.
رزمجو عنوان داشت: ما مکلف به اجرای ضوابط هستیم و تا حد توان موضوع مهم رونق تولید را به صورت عملی در استان دنبال ‌می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی