[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

استاندار فارس: فارس استانی خَیر پرور است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله‌رحیمی در جلسه مجمع عالی خیرین استان با ابراز خرسندی از اینکه فارس استانی خیرپرور است، عنوان کرد: بسیاری از خدمات مورد نیاز افراد کمتر برخوردار در استان فارس از طریق اقدامات خیر و نیک اندیشانه این خیران تأمین ‌می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه اقدامات خیر فراوانی در استان و از سوی مراجع و نهادها و سازمان‌های‌ مردمی و تشکل‌های ‌مختلف انجام ‌می‌شود ایده تشکیل مجمع عالی خیرین را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: بی‌تردید وجود نقطه‌ای ‌وحدت‌بخش در همه امور فرهنگی، اجتماعی به تأثیرگذاری هر چه بیشتر آن فعالیت کمک ‌می‌کند.
دکتر رحیمی عضویت داوطلبانه، مشارکتی، خیرخواهانه، غیرانتفاعی و غیرسیاسی بودن را از ویژگی‌های‌ پایه‌ای ‌تشکل‌های‌خیریه دانست و بر لزوم توجه به این موارد در اساسنامه مجمع عالی خیرین استان تأکید کرد.
وی بیان کرد: مجمع عالی خیرین باید امر هدایت، کمک و پشتیبانی سایر مجامع خیریه استان را بر عهده بگیرد چرا که این حرکت با اساسنامه سایر مجموعه‌ها ‌مطابقت خواهد داشت.
استاندار فارس همچنین با تأکید بر اثر بخشی تشکیل مجمع عالی خیرین از مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خواست پیگیری تصویب اساسنامه این مجمع را در دستور کار قرار داده و حداکثر تا یک ماه آینده به نتیجه برساند.
دکتر رحیمی همچنین با اشاره به اینکه حضور مسئولان ارشد استان در مجمع خیرین ‌می‌تواند پیشبرد امور را تسریع و تسهیل کند پیشنهاد داد نماینده ولی‌فقیه در استان ، استاندار و رئیس مجمع نمایندگان استان نیز از اعضا این مجمع باشند.
وی با بیان اینکه بی‌تردید اثر گذاری و نتیجه بخش بودن اقدامات این مجموعه سبب ترغیب و تشویق افراد برای عضویت در آن خواهد شد بر لزوم تدوین برنامه و تعریف اهداف در مجمع عالی خیرین تأکید کرد.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: پیش از روی دادن حوادث غیرمترقبه باید چگونگی تقسیم وظایف و توانمندی‌های ‌هر یک از مجموعه‌های ‌خیریه مشخص باشد تا شاهد اثرگذاری بیش از پیش این اقدامات نیک‌اندیشانه و داوطلبانه باشیم، چرا که در شرایط بحرانی منسجم و مدون بودن کمک‌ها ‌اهمیت ویژه‌ای ‌دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی