[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

دفاع مقدس را سیاسی نکنیم، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: دفاع مقدس موضوعی فراجناحی و فرادستگاهی است و باید همه تلاش‌ها‌ و اقدامات به تببین دلاوری‌ها‌ و مسایل فرهنگی جبهه و جنگ پرداخته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر سید احمد احمدی‌زاده؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در آیین هفته دفاع مقدس که به صورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان‌های‌ استان در محل سالن غدیر پادگان امام حسین برگزار شد، گفت: هماهنگی‌های ‌مطلوب فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی سطح استان  در برگزاری برنامه‌های ‌فرهنگی هفته دفاع مقدس که با اهتمام ویژه و جدیت وافر خود را به کار بسته و تمام قد این موضوع را دنبال کردند، قابل ستایش و قدردانی است.
احمدی‌زاده موضوع دفاع مقدس و پاسداشت رشادت‌ها ‌و دلاوری‌های ‌رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را موضوعی شرعی و اعتقادی و نیز تکلیفی قانونی دانست و اضافه کرد:  بر اساس شیوه‌نامه و دستور‌العمل‌های ‌اعمال شده در خصوص ضرورت گرامی‌داشت سی ونهمین سالگرد دفاع مقدس و خاصه مراسم نکوداشت ایثارگران گرانقدر با مکاتبه‌های‌ صورت گرفته با فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی اقدامات و راهبردهای اصلی برای این هفته بسیار مبارک نیز برنامه‌های‌این هفته اعلام شده و سهمیه شهرستان‌ها‌ برای قدردانی نیز مشخص و تدابیر و تمهیدات لازم اتخاذ شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ابراز داشت: هفته دفاع مقدس هفته مغتنمی است که بتوانیم گوشه‌ای ‌از رشادت‌ها‌ و جانفشانی‌های ‌ایثارگران عزیز را یه نسل جدید منتقل کنیم و این گفتمان بین نسلی که تا حدودی در تبیین و انتقال آگاهانه ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های‌ آینده غفلت کرده‌ایم، واجب است در این فرصت مناسب به این موضوع پرداخته شود.
وی با تأکید بر این که در طول برگزاری هفته دفاع مقدس عملکرد فرمانداران ارزیابی دقیق انجام خواهد شد، افزود: در پایان هفته دفاع مقدس در جمع‌بندی نهایی از فرماندارانی که توانسته‌اند هماهنگی و انسجام بهتر و پررنگ تر وارد عمل شوند، قدردانی ‌می‌شود. 
احمدی‌زاده ابراز امیدواری کرد: در چارچوب برنامه‌های ‌اعلامی هفته دفاع مقدس،  حال و هوای این هفته نباید وارد فضای انتخاباتی و رنگ و لعاب سیاسی پیدا کند و لازم است محور صحبت‌های ‌سخنرانان تمرکز سمت و سوی فضای فرهنگی جبهه و جنگ و تبیین رشادت‌ها ‌و دلاوری‌های ‌رزمندگان شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بر همکاری بین‌بخشی و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در سطح استان جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر این هفته بسیار با ارزش تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی