[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

پیش‌بینی سیصد برنامه در بزرگداشت هفته دفاع مقدس، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن‌موسی(ع) شیراز گفت: برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس بالغ بر 300 عنوان برنامه در زمینه‌ها و بخش‌های مختلف توسط این ناحیه‌ سپاه پیش‌بینی شده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سرهنگ پاسدار مرتضی خسروانی چهارشنبه 27 شهریور در یک کنفرانس خبری ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، بیان کرد: این هفته می‌تواند نمایشی برای اتحاد، انسجام برداری که در دوران دفاع مقدس تبلور یافته بود و ارائه الگو و سبکی مناسب برای زندگی جوانان باشد.
وی با اشاره به شعار امسال هفته دفاع مقدس مبنی بر «ما پیروزیم»، افزود: با تمرکز بر این شعاری‌محوری و با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری در موضوع رونق تولید و همبستگی ملی، تلاش شده تا محور برنامه‌های هفته دفاع مقدس بر ترویج روحیه جهادی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان در عرصه‌های مختلف باشد.
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز ادامه داد: برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس بیانگر مفاهیم حماسه و ایثار و برجسته‌سازی دستاوردهای ماندگار هشت سال جنگ تحمیلی است.
خسروانی ادامه داد: بهره‌گیری از فضای معنوی ماه محرم با برگزاری یادواره شهدا، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری با موضوع محرم و هشت سال پایداری در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس مدنظر قرار گرفته است.
وی از برگزاری همایش فرماندهان شهید دفاع مقدس با حضور ایثارگران فارس در حرم احمدبن موسی(ع) خبر داد و گفت: در این همایش به بررسی نقش شهیدان فکوری، فلاحی، کلاهدوز و جهان‌آرا در جنگ پرداخته می‌شود.
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز با اشاره به برگزاری نخستین اردوی جهادی با موضوع تخصصی فضای مجازی توسط این ناحیه از سپاه در مناطق محروم به ویژه شرق شیراز، عنوان کرد: در این اردو مباحثی چون آموزش سواد رسانه به ویژه برای مادران، آموزش استفاده مناسب از این فضا توسط نوجوانان در مناطق محروم، آموزش ساخت کلیپ برای انعکاس مشکلات محله‌ها و... در دستور کار قرار می‌گیرد.
خسروانی از ایجاد مرکز تخصصی مشاوره فضای مجازی تحت عنوان «طلیعه سوم» برای اولین بار در شرق شیراز هم خبر داد و افزود: در این مرکز مشاوره فنی (رفع هک، جلوگیری از دسترسی به اطلاعات شخصی و ...) ارائه می‌شود.
وی به اجرای پروژه‌های‌محرومیت‌زایی در قالب رزمایش و پیش رزمایش الی‌بیت‌المقدس هم اشاره و عنوان کرد: در راستای این رزمایش پروژه‌های محرومیت‌زدایی جهت اشتغال به کار محرومان مناطق حاشیه وکمتر برخوردار اجرایی خواهد شد.
خسروانی افتتاح  کارگاه خیاطی در شهرک سعدی، مرمت ٥٠ واحد مسکونی محرومان، تأمین سبد معیشتی در مناطق حاشیه و کمتر برخوردار، تأمین لوازم‌التحریر ٢ هزار دانش‌آموز محروم شرق شیراز، کمک هزینه ٢٠٠ البسه‌ها دانش‌آموزی، اعزام تیم پزشکی به مناطق حاشیه به مدت یک هفته در بوستان شهروند، برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی در سهل‌آباد، داریون، شریفآباد و شهرک سعدی، راه‌اندازی تورهای علمی صنعتی، برپایی نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد، حضور در رژه نیروهای مسلح، عطرافشانی قبور مطهر شهدا، تجلیل از سربازان وظیفه، تجلیل از کارآفرینان صنعتی، گردهمایی یاران بی‌ادعا، نشست تخصصی راویان دفاع مقدس، همایش نونهالان‌حسینی، افتتاح مراکز مشاوره در مناطق محروم و نمایش فیلم‌های دفاع مقدس در محلات را از شاخص‌ترین برنامه‌هایی عنوان کرد که در هفته دفاع مقدس اجرایی می‌شود.
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز گفت: امسال و در بزرگداشت هفته دفاع مقدس فرصت ایده‌آلی برای جوانان در حوزه آموزش، اشتغال و کارآفرینی ایجاد خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی