[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

مسابقه آزاد دو همگانی شهری در شیراز برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مسابقه دو همگانی شهری در شیراز با محوریت معرفی بافت تاریخی شیراز در پنجم مهرماه برگزار به صورت آزاد کشوری در شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از برگزاری مسابقه دو همگانی شهر در سطح ملی در شیراز خبر داد و گفت: این مسابقه علاوه بر جنبه ورزشی با هدف معرفی بافت تاریخی و فرهنگی برگزار می‌شود.
ابراهیم گشتاسبی راد افزود: این مسابقه از ارگ کریمخان زند آغاز شده و در همین محل پایان می‌یابد و شرکت کننده در طول مسیر ۸کیلومتری بیشتر جاهای تاریخی و مذهبی مانند حرم‌های شاهچراغ(ع) و سید علاءالدین(ع)، مجموعه زندیه، بازار وکیل، طاق‌ها و گذرهای تاریخی و غیره را مشاهده می‌کنند.
گشتاسبی راد ضمن اشاره به آماده بودن زیرساخت‌های این مسابقه، از احتمال بین‌المللی برگزار شدن این مسابقه در سال آینده و در مسیر طولانی‌تر خبر داد.
یحیی زارع، مدیر تربیت بدنی و تفریحات سالم سازمان فرهنگی شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه این مسابقه دو شهری همراه با نقشه خوانی است، گفت: سه کیوسک کنترل محل همراه با سه نقشه برای شرکت کننده‌ها در نظر گرفتیم که هر دونده با پایان هر مسیر و رسیدن به محل کنترل نقشه بعدی را دریافت خواهند کرد.
وی با اشاره به ملی بودن این مسابقه افزود: برای شرکت‌های غیرشیرازی دو شب اقامت رایگان درنظر گرفته شده و این مسابقه فقط ویژه آقایان است. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند تا چهارم مهر در سامانه shiraz.shahrsport.com ثبت نام کنند. مسابقه 5 مهر ساعت 8 صبح آغاز می‌شود و ورود برای عموم افراد آزاد بوده و ورودی رایگان است.
گفتنی است نفر اول تا پنجم به ترتیب از مبلغ 3 میلیون تومان دریافت می‌کنند و ده‌ها جایزه غیرنقدی دیگر نیز به قید قرعه برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.دبیر اجرایی این رویداد فرهنگی ورزشی نیز محمدجواد کشاورز، از مدیران تحصیل‌کرده حوزه ورزش شهرداری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی