[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

تشکیل شورای عالی کار با هدف تأمین مسکن کارگران، روزنامه شیراز نوین

در حالی که در آخرین نشست شورای عالی کار موضوع خانه‌دار شدن کارگران کلید خورد، خبرها حکایت از آن دارد که قرار است در جلسه آتی شورا، راهکارهای تأمین مسکن مشارکتی کارگران مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
به گزارش ایسنا دویست و هشتاد و پنجمین نشست شورای عالی کار با محور بررسی راهکارهای تقویت تعاونی‌های مسکن و مصرف کارگران، ساز و کارهای تأمین مسکن مشارکتی و استفاده از ظرفیت تعاونی‌های‌توزیعی برای تأمین کالاهای اساسی و مورد نیاز کارگران سه شنبه دوم مهرماه برگزار شود.
در این نشست معاون امور تعاون و معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کار نیز حضور خواهند داشت تا ضمن شنیدن دیدگاه‌ها و نظرات تشکل‌های‌کارگری و کارفرمایی، راهکارهای پیشنهادی را بررسی کنند.
پیش از این نشست شورای عالی کار مرداد ماه جاری با حضور معاون روابط کار و نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شده و موضوع تأمین مسکن کارگران و توزیع کالاهای اساسی ارزان‌قیمت و حمایت‌های غیرنقدی در دستور کار قرار گرفته بود.
در این نشست راهکارهای ترمیم قدرت خرید خانوارهای کارگری، ‌پیگیری آیین‌نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار وگزارش سامانه جامع روابط کار نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی