[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

صنعت دفاعی ایران در ایده‌پردازی جلوتر از استاندارد جهان است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ایده‌پردازی در صنعت دفاعی کشور، خاطرنشان کرد: فرآیند ایده‌پردازی در این صنعت تا عملیاتی و تبدیل به سلاح و محصول شدن از استاندارد جهانی هم جلوتر است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، امیرسرتیپ دوم ابوالقاسم‌رضایی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه دیروز شیراز با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، تأکید کرد: باید از گنجینه دفاع مقدس به بهترین شکل ممکن از جمله با مستندسازی خاطرات، رویدادها و آثار و برکات آن دفاع و حفاظت کنیم.
وی افزود: بر همین اساس چنانچه هر یک از رزمندگان دوران دفاع مقدس و مردم ولایت‌مدار فارس از آن دوران خاطراتی دارند درهای دفاتر و مراکز نظامی ارتش بر روی آنها باز است تا خاطرات آنها مستندسازی شود.
فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تمام دستاوردها و موفقیت‌های امروز کشور و امنیت و آرامشی که بر کشور حاکم است و همچنین پیشرفت‌هایی که در زمینه تولید تجهیزات دفاعی و نظامی داشته‌ایم همه از دستاوردهای دفاع مقدس است و باید قدر این گنجینه را بدانیم.
رضایی که معتقد است دفاع مقدس سبب ایجاد وحدت فرماندهی، وحدت مردم با یکدیگر و با نیروهای مسلح و وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی شد، بیان کرد: استکبار شرق و غرب پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف از پا درآوردن و از بین بردن این انقلاب نوپا حزب بعث عراق را برای حمله به کشورمان تجهیز و تشویق کرد اما این جنگ تحمیلی که ما آن را تبدیل به دفاع مقدس کردیم سبب تقویت نظام اسلامی شد. به گفته وی، یک زمان اجازه نمی‌دادند که ما حتی سیم خاردار وارد کشور کنیم اما امروز به حدی از پیشرفت رسیده‌ایم که انواع سلاح‌ها ‌را تولید ‌می‌کنیم. فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروز راهبرد نیروهای مسلح در خط ولایت بودن، به روز بودن و در کنار مردم و فدایی ملت بودن است، عنوان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امروز با الگوگیری از دفاع مقدس دست در دست یکدیگر و تحت فرماندهی فرمانده کل قوا برای دفاع از ایران اسلامی آماده هستند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی