[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

پنجمین دوره داوری نشان ملی صنایع دستی جنوب کشور در شیراز برگزار‌می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس از پنجمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت  و برتری آثار صنایع دستی کشور در6 مهرماه 98 در شیراز خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و  صنایع دستی استان فارس، حیدر علی زاهدیان‌نژاد اعلام کرد: دراین دوره، آثار و محصولات صنایع دستی استان‌های فارس، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خوزستان ، کهگلیویه و بویراحمد و بوشهر مورد ارزیابی و داوری قرار‌می‌گیرند.
وی در خصوص شرکت هنرمندان استان در این دوره اظهار داشت: 200 اثر از 120 هنرمند صنایع دستی استان به دبیرخانه معاونت صنایع دستی ارسال شده است که پس از داوری بر اساس معیارها و شاخص‌های‌مرغوبیت و استاندارد بودن مواد اولیه، اصالت، زیباشناسی سنتی، نوآوری در طراحی و تولید، قابلیت عرضه در بازار و کاربردی بودن محصولات، تعداد 65 اثر برای داوری نهایی و دریافت نشان ملی انتخاب شده است. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس اضافه کرد: آثار دریافتی  از هنرمندان فارس در رشته‌های ‌منبت، خاتم، حکاکی روی سنگ، چوب و استخوان، تراش سنگ‌های‌قیمتی و نیمه قیمتی، دست بافت‌های‌داری، حصیر بافی، کاشی هفت‌رنگ، ساخت و سازهای سنتی، خراطی، نگارگری و ‌می‌باشد. 
این مقام مسئول با اشاره به فعالیت بیش از 200 هزار صنعتگر صنایع دستی و هنرهای سنتی در فارس خاطر نشان کرد: دوره‌های ‌داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی هر دو سال یک بار برگزار‌ می‌شود  و در دوره قبل  19 اثر از فارس این نشان را دریافت نمودند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی