[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

طرح «استقبال از مهر» کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور، در جلسه ستاد اجرایی طرح استقبال از مهر که با حضور دستگاه‌های ‌اجرایی و سازمان‌های مربوطه برگزار شد، عنوان کرد: این طرح از سوی وزیر کشور  ابلاغ شده و بر اساس آن، دستگاه‌های‌ مختلف باید آموزش و پرورش را هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس همراهی و یاری کنند.
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش سازمانی گسترده بوده و با بخش و حوزه‌های ‌مختلف در ارتباط است، اظهار کرد: حل مشکلات و پیشبرد امور آموزش و پرورش نیازمند همراهی و همدلی سایر دستگاه‌ها ‌و نهادها است.
قاسم‌پور تأکید کرد: همه اعضا ستاد استقبال از مهر باید بکوشند ضمن حفظ حرمت ایام حسینی آغاز سال بانشاط و بدون دغدغه و مشکلی برای دانش‌آموزان و شهروندان مهیا کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس با تأکید بر ضرروت خدمت‌رسانی مناسب به مردم و افزایش سطح رضایت‌مندی آنها به موضوعاتی همچون رفع دغدغه خانواده‌ها‌ درباره سرویس مدارس، حمل و نقل و بهبود وضعیت ترافیکی، زیباسازی محیط مدارس، نحوه برخورد معلمان با دانش‌آموزان به ویژه کلاس اولی‌ها‌ اشاره کرد و از مسئولان و دستگاه‌های ‌مربوطه خواست تمهیدات لازم را در نظر بگیرند. وی همچنین بیان کرد: اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده و مطالبات دو سویه مردم و مسئولان پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به خوبی انجام شود. قاسم‌پور در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل ستاد استقبال از مهر در سطح استان خبر داد و افزود: دستور تشکیل این ستاد  به فرمانداران، شهرداران و بخشداران ابلاغ و وظایف هر یک از اعضا ستادهای شهرستانی و استانی مشخص شده است. معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس ارتقا سطح آگاهی و دانش بهداشتی دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان جامعه، افزایش سطح رضایت‌مندی شهروندان و استفاده از ظرفیت‌های ‌مردمی در دستیابی به شهر و روستایی سبز و پاک و ایمن، کنترل بهداشت محیط مدارس، تأمین و حفظ و ارتقا سلامت روان و بهداشت دانش‌آموزان، کاهش بارترافیکی ناشی از ترددهای مهرماه فرهنگ‌سازی و ترغیب دانش‌آموزان به حفظ پاکیزگی شهر و روستا، ترویج فرهنگ تفکیک از مبدا پسماندها و حفاظت از فضای سبز فرهنگ، ترویج ایمنی در بین دانش‌آموزان و ارتقا فرهنگ ترافیکی به عنوان مبنای شکل‌گیری رفتارهای شهروندی را از جمله اهدافی دانست که در پی اجرای طرح استقبال از مهر دنبال ‌می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی