[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

بازدید از سه واحد صنعتی در قیروکارزین ، روزنامه شیراز نوین

دکتر دین‌پرست در سفر خود به شهرستان قیروکارزین از واحد‌های‌صنعتی پاک پارسه آغار(تولید شیر سویا)، خرما طلایی(تولید قند مایع) و سیمان سپهر بازدید به عمل آورد و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای‌وزیر کشور با همراهی مهندس رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، مدیران کل استانی و علی محمد کریمی، فرماندار قیروکارزین، از سه واحد صنعتی در شهرستان قیروکارزین بازدید کردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای‌ وزیر کشور در سفر خود به شهرستان قیروکارزین، ابتدا واحد صنعتی پاک پارسه آغار را مورد بازدید قرار داد و به مشکلات این شرکت در خصوص جاده دسترسی، تأمین آب مورد نیاز و سایت زباله رسیدگی کرد.
دکتر دین‌پرست در خصوص راه دسترسی این واحد صنعتی گفت: زیرسازی و تسطیح جاده دسترسی برعهده شرکت ‌می‌باشد و اداره راه و شهرسازی در مرحله بعد باید نسبت به احداث رمپ‌های ورود و خروج اقدام نموده و همچنین در خصوص درخواست  اصلاح پیچ منتهی به این شرکت با اداره کل راه و شهرسازی جهت تأمین اعتبار پروژه مکاتبه نماید. وی در خصوص تأمین آب شرکت نیز گفت: امور آبفا شهری قادر به تأمین آب شرکت نخواهد بود و این موضوع باید از طریق آب منطقه‌ای ‌استان فارس مکاتبه و پیگیری شود.
لازم به ذکر است به منظور حل مشکل این واحد صنعتی در زمینه سایت زباله نزدیک بودن این سایت به شرکت پاک پارسه آغار، مقرر شد این شرکت با همکاری شهرداری قیر و اداره امور عشایر نسبت به جابه جایی سایت زباله و رفع معارض سایت جدید اقدام کرده و در عوض، تدابیر مناسب برای رضایت چند خانوار عشایری حوالی مکان جدید اتخاذ کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای‌ وزیر کشور در ادامه سفر خود از کارخانه سیمان سپهر قیروکارزین بازدید کرد و مشکلات این واحد صنعتی بزرگ مقیاس را مورد بررسی قرار داد. دکتر دین‌پرست در این بازدید از مدیرعامل بانک ملی خواست تا تسهیلات و معوقات کارخانه را تجزیه و تحلیل کرده و گزارش دقیق آن را در کارگروه رفع موانع تولید استان فارس مطرح تا در صورت امکان و با موافقت سیمان سپهر، نسبت به استمهال مجدد تسهیلات اعطایی اقدام و نرخ سود 14درصد به جای ۲۱ درصد محاسبه و اعمال گردد.
پایان بخش سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای‌ وزیر کشور بازدید از کارخانه خرماطلایی بود. 
دکتر دین‌پرست با توجه به تسهیلات ارزی و معوقات سنگین این واحد صنعتی، با تسهیلات جدید موافقت نکرد و آن را به ضرر واحد تولیدی دانست و در ادامه دستور پیگیری جهت ایجاد راهکارهای جدید به منظور پرداخت اقساط معوق توسط هیئت مدیره آن را داد. 
وی تأکید کرد که با راهکارهایی تبلیغاتی باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار شریک بود تا علاوه بر تولید محصول از راکد ماندن این واحد صنعتی جلوگیری شود و اقساط معوق آن نیز پرداخت گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی