[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

توصیه‌های‌ پلیس فارس در آستانه بازگشایی مدارس ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان با توجه به نزدیک شدن ماه مهر و بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی، توصیه‌هایی را به شهروندان ارائه کرد.
کارمند رتبه 15 «مهدی نعمایی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ماه مهر؛ ماه عشق، دانش‌اندوزی و شکوفایی و رشد فرزندان این مرز و بوم است و به همین منظور این ماه از احترام خاص و ویژه‌ای ‌در بین مردم عزیز کشورمان برخوردار است.
وی افزود: فرماندهی انتظامی استان فارس با شروع ماه مهر طرح‌های ویژه‌ای ‌در خصوص برقراری نظم و امنیت دانش‌آموزان با استفاده از تمام توان و امکانات موجود در دست اقدام دارد و بهترین امنیت را مانند سال‌های قبل برای خانواده‌ها به ارمغان خواهد آورد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: رعایت قوانین و مقررات، توجه به نکات پیشگیرانه و همکاری والدین و دانش‌آموزان با پلیس، در پیشگیری بسیاری از جرائم تأثیرگذار بوده و امنیت اجتماعی پایدار را به دنبال خواهد داشت. رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس تأکید کرد: والدین قبل از شروع ماه‌مهر با همکاری و مشورت مدیران مدارس نسبت به تعیین سرویس‌های دارای مجوز دانش‌آموزان اقدام کنند.  «نعمایی» از شهروندان خواست از پارک بی‌مورد خودرو در مقابل مدارس که احتمال ایجاد مزاحمت برای سایرین را دارد خودداری کرده و در صورتی که والدین مجبور به سرویس‌دهی فرزندان خود باشند، دقایقی زودتر از منزل خارج شوند تا با شتاب و عجله رانندگی نکنند.
وی گفت: در صورتی که دانش‌آموزان مسیر مدرسه را پیاده طی می کنند به آنها بیاموزید کوتاه‌ترین راه و مسیرهایی که واحد‌های گشت پلیس تردد دارد انتخاب کنند.
این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان باید اگر وسیله نقلیه‌ای در مسیر تردد آنان ایجاد مزاحمت می‌کند، شماره پلاک آن را به پلیس 110 اطلاع دهند، به خانواده‌ها توصیه کرد: به فرزندان خود بیاموزید با افرادی که از آنها شناخت کافی ندارند و یا فاصله سنی زیاد با آنها دارند، معاشرت و دوستی نکنند.
وی در توصیه به دانش‌آموزان عنوان کرد: همان‌طور که می‌دانید بهترین و خیرخواه‌ترین مشاوران شما، والدین هستند، پس هر وقت دچار مشکل شدید بلافاصله مسئله را با والدین خود و اولیای مدرسه در میان بگذارید و سعی کنید اطلاعات و مشخصات فردی از قیبل نشانی و شماره تلفن منزل را به همراه داشته‌باشید تا چنانچه حادثه‌ای‌ پیش آمد در اسرع وقت به شما کمک‌رسانی شود.
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس در پایان خاطرنشان کرد: والدینی که در روز اول مهر، فرزندان خود به خصوص اولی‌ها‌را سرویس‌دهی می‌کنند؛ با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در همان ساعت اول شروع مدارس احترام به قانون را به آنها بیاموزند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی