[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

نصب ۱۰هزارکنتور هوشمند فهام تا پایان سال ، روزنامه شیراز نوین

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان  فارس از نصب 10 هزار کنتور هوشمند فهام برای مشترکین دیماندی وچاه‌های کشاورزی برقی استان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد4800 دستگاه مربوط به بخش کشاورزی است.
مهدی طالبی، با اشاره به اینکه با این روش، کنترل و نظارت بر مصرف چاه‌های کشاورزی افزایش یافته است، افزود: توسعه سامانه هوشمند شبکه برق، با اولویت استقرار سیستم قرائت از راه دور برای همه مشترکین به‌ویژه مشترکین بخش کشاورزی اعم از دیماندی و غیردیماندی تحقق می‌یابد. وی با اشاره به اینکه در پنج‌ماهه اول سال جاری 4500 دستگاه کنتور با هزینه‌ای بالغ‌ بر110  میلیارد ریال نصب شده است، تصریح کرد: تا پایان امسال10 هزار دستگاه کنتور هوشمند دیگر، ویژه مشترکین دیماندی در استان نصب خواهد شد. 
طالبی در ادامه اظهار کرد:70درصد از این کنتورها بدون هیچ مشکلی به‌صورت آنلاین قرائت و براساس آن قبض پیامکی صادر و برای مشترکین ارسال خواهد شد.
این مقام مسئول با تشریح طرح فهام (فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی) اظهارداشت: ارتقاء بهره‌وری، کاهش تلفات انرژی و فراهم نمودن بستر مناسب جهت مدیریت بار و مصرف مشترکین برق از مهم‌ترین قابلیت‌های‌ این طرح است. 
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، کاهش تلفات غیرفنی درشبکه‌های‌برق، مدیریت تقاضا از طریق تشویق آنها به کاهش مصرف، مدیریت تقاضا از طریق محدودسازی دیماند، قطع برق مشترکین خاص در شرایط بحرانی شبکه‌های‌توزیع، قرائت خودکار و قطع و وصل از راه دور کنتورها، از دیگر مزیت‌های ‌اجرای طرح فهام ‌می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی