[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

توسعه یافتگی منوط به حفظ اشتغال و ایجاد اشتغال است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، دکتر «حقیقی» معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مشاغل خانگی با اشاره به موضوعات این حوزه عنوان داشت: ارتقاء توسعه یافتگی شهرستان شیراز را منوط به حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید ‌می‌باشد که یکی از بخش‌های ‌مدنظر دولت در ایجاد اشتغال، ایجاد فرصت‌های‌شغلی در بخش مشاغل خانگی‌ می‌باشد. معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز به توجه خاص دولت نسبت به اجرای قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و آیین نامه اجرایی و دستورالعمل‌های ‌آن در خصوص کمک به خانواده‌ها‌ جهت حل مشکل اشتغال و اقتصاد خانواده اشاراتی نمود. 
حقیقی افزود: دستگاه‌های‌اجرایی مرتبط ‌می‌بایست در چارچوب قوانین و مقررات، تمامی تلاش خود را جهت حل مسائل و مشکلات اشتغال خانگی به‌عمل آورده و نسبت به تکمیل زنجیره‌های ‌ارزش و تأمین مشاغل خانگی اقدام نمایند. 
وی با اشاره به ماده 11 قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تأکید داشت: کلیه شهرداری‌ها ‌موظفند با توجه به تعداد و تنوع کسب و کار خانگی، مکان‌های‌مناسبی را در قالب بازارهای محله‌ای‌ موقت جهت عرضه محصولات صاحبان مشاغل مذکور در نظر گیرند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی