[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

کنترل بوی فاضلاب ربطی به تحریم‌ها‌ ندارد ، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه موقت شیراز در خطبه‌های نماز جمعه شیراز از مسئولان استان به ویژه استاندار فارس خواست که برای مشکل تأخیر پرواز هواپیماها از فرودگاه شیراز و گرانی و کاهش نیافتن قیمت‌ها به رغم کاهش قیمت دلار تدبیری بیاندیشند.
سید ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز  همچنین وجود بوی نامطبوع در برخی نقاط شیراز را یادآور شد و افزود: در چند نقطه شهر شیراز از جمله کمربندی جنوب شرقی شیراز، شهرک گلستان و حتی معالی‌آباد آب فاضلاب سطحی است و هزاران نفر از ساکنان این مناطق شبانه‌روز بوی نامطبوع استشمام می‌کنند.
وی ادامه داد: اینکه طرح مهمی نیست و به تحریم آمریکا ربطی ندارد، با انتقال این فاضلاب از طریق لوله می‌توان این مشکل را حل کرد.
وی اظهار داشت: از استاندار فارس تقاضا دارم که به همراه مدیر آبفای شیراز و شهردار شیراز به این نقاط بروند و از نزدیک شرایط را بررسی کنند و ببینند که بوی بد اجازه‌ می‌دهد که آنها چند دقیقه آنجا بمانند؟
امام جمعه موقت شیراز  بیان کرد: ده‌ها هزار نفر در این مناطق زندگی می‌کنند که علاوه بر استشمام بوی بد در معرض بیماری نیز قرار دارند باید به سرعت فکری به حال این شرایط کرد.
حجت الاسلام رضوی ارکانی افزود: البته این به معنای انکار خدمات انجام شده نیست اما همه مردم حق دارند که از هوای سالم و شرایط مناسب بهره‌مند باشند و رفع این مشکل حتی از اجرای بسیاری از پروژه‌های عمرانی هم واجب‌تر است.
امام جمعه موقت شیراز، با اشاره به اینکه تأخیر بیش از حد پروازها موجب نارضایتی مردم شده، از مسئولان خواست که به این مسئله به شکل جدی رسیدگی کنند.
حجت الاسلام رضوی ارکانی ادامه داد: گاهی برخی پروازها با پنج تا ۶ ساعت تأخیر انجام ‌می‌شود  و به رغم اینکه شرکت‌های هواپیمایی باید بر اساس قانون به میزان هر ساعت تأخیر به نحوی پاسخگو باشند اما آنها هیچگاه به تعهدات خود در این زمینه عمل نمی‌کنند.
وی افزود: یکی از علت‌های این تأخیرها به رغم ممنوع بودن پروازهای چارتری(اجاره‌ای ‌و دقیقه آخری)، فروش بلیت به این روش است و شرکت هواپیمایی چون نتوانسته تمام بلیت‌های پرواز را بفروشد تأخیر ایجاد می‌کند تا پرواز خود را تکمیل کند.
امام جمعه موقت شیراز، ضمن تأکید بر لزوم مهار گرانی و برخورد با گران‌فروشان افزود: در مقطعی که دلار به ۱۶ هزار تومان رسید اجناس و کالاها هم به همان نسبت در بازار گران شد اما امروز که دلار به مرز ۱۱ هزار تومان رسیده خبری از کاهش قیمت‌ها نیست.
حجت الاسلام رضوی اردکانی افزود: ستاد مبارزه با گران‌فروشی می‌گوید ما برای برخی از کالاهای اساسی و ضروری ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی داده‌ایم در حالی که خیلی از این کالاها اصلاً در بازار یافت نمی‌شود.
وی ادامه داد: مردم به این کالاها نیاز دارند و نمی‌شود با حرف آنها را قانع کرد، مسئولان و سازمان تعزیرات حکومتی باید به این مسئله رسیدگی کنند و جلو کسانی را که اقدام به احتکار کالاهای مختلف به ویژه کالاهای ضروروی مورد نیاز مردم می‌کنند به شکل جدی بگیرند.
امام جمعه موقت شیراز، با اشاره به اقدام دستگاه قضایی کشور در زمینه مبارزه با مفسدان اقتصادی گفت: ما نیز حمایت خود را از آیت‌الله‌رئیسی اعلام‌ می‌کنیم و امیدواریم با توجه به حمایت رهبر معظم انقلاب در بحث مبارزه با مفسدان اقتصادی شاهد ریشه‌کنی فساد در کشور باشیم. حجت الاسلام رضوی اردکانی ادامه داد: امروز برخی به راحتی اموال بیت‌المال را می‌خورند و حتی دارو که با جان و سلامت مردم در ارتباط است را احتکار می‌کنند و با کمال پررویی می‌گویند که ما به مردم خدمت کرده‌ایم. وی افزود: دادگاه باید به شدت با این افراد برخورد کند، هر کس که می‌خواهد باشد، دختر وزیر یا هر کس دیگری که باشد باید به شدت با آنها برخورد شود.
او افزود: در مقطعی کشور با بحران دارو مواجه شد که علتش همین‌ها بودند که داروها را احتکار کردند تا جایی که تاریخ مصرف آنها تمام شد و بعد هم با همین پول‌ها زمین می‌خرند و ویلا می‌سازند.
وی گفت: اینها مفسد فی‌الارض هستند و جزای آنها اعدام است چرا که با جان و سلامت مردم بازی کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی