[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

هشت سال دفاع مقدس ویترینی از مفاهیم عالی انسانی است، روزنامه شیراز نوین

سرهنگ علی‌محمد محمدی از اجرای 7هزار و 422 برنامه در سپاه فجر فارس به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سپاه فجر، سرهنگ علی‌محمد محمدی معاون هماهنگ کننده  سپاه فجر فارس در جمع خبرنگاران، هشت سال حماسه و ایثار را ویترینی از نمایش عملی مفاهیم عالی انسانی دانست و گفت: خیلی از مفاهیم عالی انسانی و اخلاقی که قبل از آن فقط در قالب عبارات ‌می‌توانستیم بخوانیم، در هشت سال دفاع مقدس به صورت مجسم دیدیم.
وی با یادآوری اینکه در تاریخ، همیشه جبهه حق و کفر در مقابل هم بوده‌اند و بروز و ظهور این تقابل در سده‌های‌اخیر، بین نظام سلطه و انقلاب اسلامی بوده است، اظهار داشت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، این تقابل معمولاً با سیادت و برتری غرب همراه بوده است یکی از این عوامل برتری نظام سلطه، اقتدار سیاسی و نظامی بوده است. 
محمدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و برچیده شدن نظام طاغوت در یکی از کشورهای تحت سلطه غرب، برتری سیاسی غرب را به چالش  کشید، اظهار داشت: دشمنان ما و در رأس آن، استکبار جهانی، برای اعاده حیثیت از دست رفته خود، تلاش کرد تا با انقلاب اسلامی مقابله کند و در کنار همه اقدامات خصمانه از جمله تحریک قومیت‌ها، اقدامات تجزیه‌طلبانه، ترور شخصیت‌ها، خصوصاً مسئولان نظام، یک جنگ نابرابر و ظالمانه را هم به این نظام تحمیل کردند. اما همین جنگی که با انگیزه از بین بردن انقلاب بر ما تحمیل شد، منشأ خیرات و برکات زیادی برای نظام شد که بخشی از این برکات را در پیام معروف امام راحل(ره) که به منشور روحانیت معروف شد، به خوبی تبیین شده است. 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس تصریح کرد: در کنار این دستاوردهای عظیم، این هشت سال را اگر بخواهیم در یک عبارت به کار ببریم، «مجموعه‌ای ‌از صفات متعالی و ارزش‌های‌پسندیده و انسانی را به تصویر کشید».
وی با بیان اینکه در کنار این ارزش‌های ‌فاخر، ما دستاوردهای عظیمی در حوزه‌های ‌نظامی، سیاسی، فناوری، فرهنگی، اخلاقی و معنوی داشتیم، تصریح کرد: هفته دفاع مقدس، یک فرصتی برای انعکاس این دستاوردهای عظیم در جنبه‌های ‌مختلف است.
به عقیده محمدی، برنامه‌های‌هفته دفاع مقدس، باید مثل آئینه‌ای ‌باشد که این دستاوردهای را به خوبی به همه آحاد جامعه خصوصاً نسل جوان منعکس کند؛ نسلی که به اقتضای سن، این برهه خاص و مهم از تاریخ را درک نکرده است و در حال حاضر هم با توجه به رشد و پیشرفت و توسعه فناوری‌های ‌عرصه ارتباطات و توسعه شبکه‌های‌مجازی، مورد هجوم بی‌رحمانه دشمنان انقلاب قرار گرفته است. 
وی با تصریح بر اینکه برخی از این شبهه‌افکنی‌ها ‌و ابهام‌آفرینی‌ها ‌هم در حوزه دفاع مقدس اتفاق‌ می‌افتد، تأکید کرد: به همین دلیل تبیین دستاوردهای دفاع مقدس و تبیین نقش بی‌بدیل ولایت فقیه و مردم انقلابی در تحقق افتخارات و همچنین نقش کم نظیر بسیج در موفقیت‌های‌حاصله، از جمله برنامه‌های ‌بسیج است. 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس گفت: ما با افتخار اعلام‌ می‌کنیم که در نبرد با جبهه کفر و الحاد و استکبار، پیروز بودیم، پیروز هستیم و ان شاءالله که این پیروزی با استعانت از خداوند متعال، استمرار خواهد داشت.
تشریح برنامه‌های ‌هفته دفاع مقدس در سپاه فجر فارس
محمدی در ادامه به تشریح برنامه‌های ‌هفته دفاع مقدس در سپاه فجر فارس پرداخت و گفت: هفته دفاع مقدس سال‌جاری را با شعار محوری «ما پیروزیم» برنامه‌های ‌متعددی توسط رده‌های‌مختلف بسیج سپاه فجر فارس برگزار خواهد شد. 
به گفته وی، 7هزار و 422 برنامه را با 536 برنامه اصلی و محوری در تمامی رده‌های ‌سپاه فجر فارس اجرا خواهد شد.
رژه 31 شهریور امسال به میزبانی سپاه، تجمع 50هزار نفری بسیجیان در کل شهرستان‌های ‌استان و به تبع آن، تجمع 10هزار نفری رزمندگان و ایثارگران شهر شیراز و سومین حرم اهل‌بیت(ع)، برپایی 76 مورد نمایشگاه در کل استان که نمایشگاه بزرگ بهشت خاکی در شیراز از این دسته است، برگزاری اردوهای جهادی توسط بسیج سازندگی در موضوعات فرهنگی، اقتصادی و محرومیت‌زدایی با تمرکز بر حاشیه شهرها در طول هفته دفاع مقدس، از جمله برنامه‌های‌ اجرایی سپاه فجر فارس است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس با بیان اینکه رزمندگان کازرون در عملیات پرافتخار شکست حصر سوسنگرد نقش بی‌نظیری داشتند، گفت: شبیه‌سازی عملیات شکست حصر سوسنگرد توسط سپاه ناحیه کازرون، به همراه نمایشگاه جنبی از برنامه‌های‌ شاخص این هفته است.
وی افزود: با همکاری بسیج سازمان صداوسیمای فارس، برنامه‌های‌متعددی هم در حوزه صدا و هم در حوزه سیما برنامه‌های ‌متعددی ضبط و در ساعات مختلف با موضوعات مختلف پخش ‌می‌شود.
 همچنین اطلاع‌رسانی برنامه‌های‌ در دست اجرا در این هفته و نیز پوشش اخبار مربوطه، توسط صداوسیمای مرکز فارس انجام خواهد شد. 
به گفته محمدی، سرکشی از قریب به 4هزار خانواده‌های ‌معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان، حضور راویان دفاع مقدس در سطح مدارس، دانشگاه‌ها ‌و مساجد و ارتباط با سه نسل جدید و انتقال مفاهیم والای دفاع مقدس و نقل ایثارگری و حماسه‌سازی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، برگزاری نشست‌های ‌بصیرتی در سطح استان، پاسخ به شبهات حوزه دفاع مقدس خاصه در فضای مجازی، از دیگر برنامه‌های‌سپاه فجر فارس خواهد بود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس با اشاره به برنامه‌های ‌متنوع بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی با محوریت مدارس و دانشگاه‌ها؛ نمایشنامه‌های‌صوتی، میدانی و تئاتر خیابانی با محتوای دفاع مقدس، برگزاری موکب دانش‌آموزی در زنگ تفریح، برگزاری مسابقات مختلف با عنوان «دفاع همچنان باقی است» و اتوبوس مقاومت در دانشگاه‌ها‌ را از دیگر برنامه‌های ‌پیش‌بینی شده این هفته دانست. 
محمدی با بیان اینک تبیین نقش اقشار مختلف و اصناف در هشت سال دفاع مقدس، نقش زنان در آن ایام، و تقدیر از نقش‌آفرینان اصناف و اقشار در هشت سال دفاع مقدس، از دیگر برنامه‌های‌ سپاه فجر فارس است، ادامه داد: برپایی بیمارستان صحرایی و درمانگاه تخصصی و ویزیت رایگان، و بالغ بر 187 یادواره شهدا در استان و مسابقات ورزشی، 42 مورد پیاده‌روی خانوادگی در استان، مسابقات فرهنگی، ورزشی و قرآنی، شب شعر دفاع مقدس و عاشورا، غبارروبی مزارمطهر شهدا، شرکت آحاد بسیجیان در نماز جمعه و برپایی حلقات صالحین با هدف پاسخگویی به شبهات با موضوع دفاع مقدس، نمایش فیلم و تئاتر هم از جمله دیگر برنامه‌های ‌عمومی در تمامی رده‌های‌سپاه فجر فارس است.
وی تأکید کرد: باید از این فرصت هفته دفاع مقدس استفاده کنیم و مفاهیم والای ایثار و شهادت رزمندگان را به تصویر بکشیم و این رسالت زینبی در انتقال پیام هشت سال حماسه و ایثار را که برگرفته از پیام کربلاست، به خوبی به نسل بعدی منتقل کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی