[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

همین جایی که هستی، باش، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: کمتر کسی آخرین صدرنشینی یک تیم شیرازی را به خاطر می‌آورد. اواسط فصل 95-94 فجر با کلانتری در میانه‌های فصل صدرنشین بود و شانس جدی صعود؛ اما در پایان فصل نتوانست بین سه تیم بالای جدول قرار بگیرد و دستش از صعود کوتاه ماند. 
حالا فجرسپاسی دوباره یک هفته‌ای‌ست که صدرنشین لیگ یک ایران شده و موجی از امید در دل هوادارانش ایجاد کرده؛ اما راه درازی در پیش است و رقبا بیدار. 29 هفته باقی مانده و فجر در پایان این 29 هفته نباید بیش از یک پله از این جایی که هست سقوط کند! کار دشواری که تیم مهابادی در چند هفته اخیر نشان داده توانایی انجامش را دارد.
حریف امروز آنها تیمی‌ است که تازه به لیگ یک آمده و در یک دیدار دوستانه پیش از آغاز فصل، موفق شد فجر را در شیراز با شکست سختی مواجه کند. هر چند نتیجه به دست آمده (3-1) هیچ شباهتی به قدرت فنی دو تیم در میدان مسابقه نداشت و سیرجانی‌ها با دو شوت راه دور و یک پنالتی، نتیجه‌ای به دست آوردند که شاید هیچ‌گاه در تاریخ این دو تیم تکرار نشود.
تیم آرمان گهر سیرجان با هدایت قاسم شهبا، در 5 دیدار ابتدایی این فصل نتوانسته در هیچ دیداری به پیروزی برسد و با سه تساوی و دو شکست در رتبه سیزدهم قرار دارد.
این تیم در هفته نخست در زمین خود با حساب سه بر دو مقابل میهمانش گل ریحان البرز تن به شکست سه بر دو داد. امین اسدی و ساسان جعفری زننده دو گل این تیم در این مسابقه بودند. در هفته دوم تیم آرمان گهر به انزلی رفت و تا آخرین دقیقه‌ها از میزبان نامدارش پیش بود. امیر محمود آبادی در دقیقه 78 گل برتری تیمش را زده بود؛ اما ملوان در دقیقه 90 گل مساوی را زد.
در هفته سوم هم نماینده سیرجان در برابر یکی از تیم‌های باسابقه لیگ یک قرار گرفت و یک امتیاز کسب کرد. این تیم در سیرجان میزبان تیم هم‌استانی‌اش، یعنی مس کرمان بود. در این مسابقه ابتدا عباس پورخسروانی با یک ضربه پنالتی تیم آرمان گهر را پیش انداخت؛ اما این گل با دو گل مس کرمان در دقایق 23 و 55 پاسخ گفته شد. عباس‌ پور خسروانی یک بار دیگر در دقیقه 58 از روی نقطه پنالتی گل‌زنی کرد تا بازی با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان برسد.
در هفته چهارم، شاگردان شهبا به رشت رفتند و در مقابل داماش گیلان با یک گل به خودی تن به شکست دادند و دو امتیازی باقی ماندند.
این تیم که به بازی‌های پرگل خانگی عادت دارد، در هفته پنجم در خانه خود میزبان بادران تهران بود و در دقیقه پایانی از شکست گریخت. در این مسابقه هم به مانند بازی با مس، این تیم ابتدا در دقیقه 40 با گل جعفر برزگر پیش افتاد؛ اما در دقایق 70 و 85 دوبار دروازه خود را باز شده دید. مختار جمعه زاده در دقیقه 90 از روی نقطه پنالتی دروازه حریف را باز کرد تا دومین نماینده سیرجان به سومین امتیاز خود در این فصل دست یافته؛ اما بدون پیروزی به هفته ششم و دیدار با فجرسپاسی در شیراز برسد.
فجرسپاسی که پس از شکست در نخستین بازی در اراک، چهار پیروزی متوالی به دست آورده، هم اکنون با 12 امتیاز و 11 گل زده در صدر جدول قرار دارد و چهار  تیم خطرناک را در یک امتیازی خود می‌بیند. مس رفسنجان، بادران تهران، خوشه طلایی ساوه و آلومینیوم اراک تیم‌های 11 امتیازی هستند که در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار دارند و مترصد لغزش فجرسپاسی و تصاحب صدر جدول هستند.
یازده گل فجرسپاسی تا این جای فصل را 6 بازیکن به ثمر رسانده‌اند. بابا محمدی 3 گل، میلاد غریبی، محمد امینی و بهروز هوشمند 2 گل و اسماعیل بابایی و محمدحسین کریم زاده هم یک گله‌های این تیم هستند.
دیدار تیم‌های فجرشهید سپاسی شیراز و آرمان گهر سیرجان امروز ساعت 16:30 دقیقه در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز آغاز خواهد شد.
در دیگر دیدار مهم امروز، تیم قشقایی که در سه بازی گذشته خود تن به شکست داده، در ارومیه به میدان خواهد رفت. در اواسط هفته گذشته بود که رضا عنایتی از سمت خود استعفا کرد یا به صورت توافقی از باشگاه قشقایی جدا شد تا مانند فصل گذشته، مهدی فروردین سکان هدایت تیم ایلش را در دست بگیرد.
تیم نود ارومیه که امروز میزبان قشقایی است، در 5 بازی گذشته نتایجی به مراتب بهتر از حریف امروزش به دست آورده و صاحب 10 امتیاز شده. این تیم در نخستین بازی خود شهرداری را در تبریز دو بر یک شکست داد، سپس در خانه با یک گل سپیدرود رشت را برد، در هفته سوم در اراک با یک گل مغلوب آلومینیوم شد، سپس رایکای بابل را در ارومیه یک بر صفر شکست داد و بالاخره در هفته پنجم نیروی زمینی را در تهران با نتیجه یک بر یک متوقف کرد. این تیم در حال حاضر 5 بازیکن یک گله به نام‌های علیرضا قاسمی، سعید کاظمی، فرشاد اسدی، امین عباسی و سیدمحمد ابوترابی دارد. در سوی مقابل قشقایی هم 5 بازیکن یک گله دارد: محمد غلامی، آرام عباسی، پژمان خوبیاری، سهیل نیک نام و سعید زارع.
این تیم نزدیک به 225 دقیقه است که نتوانسته دروازه رقبای خود را باز کند و اگر امروز هم نتواند گلی به ثمر برساند، از مرز 300 دقیقه عبور خواهد کرد. قشقایی اگر امروز هم شکست بخورد، خود را به عنوان یکی از کاندیداهای سقوط مطرح خواهد کرد.
در سایر بازی‌های امروز تیم رده دومی‌ مس رفسنجان با تیم انتهای جدولی شهرداری تبریز دیدار می‌کند، بادران که در رتبه سوم قرار دارد در زمین خود میزبان پرسپولیس پاکدشت خواهد بود، خوشه طلایی ساوه به مصاف رایکای بابل می‌رود، تیم‌های پنجم و ششم جدول یعنی آلومینیوم اراک و سپیدرود، در رشت به مصاف هم می‌روند، مس کرمان و ملوان بندرانزلی در کرمان دیدار می‌کنند، گل ریحان البرز در کرج میزبان داماش گیلان است و بالاخره استقلال خوزستان و نیروی زمینی تهران در اهواز به مصاف هم خواهند رفت.
اسامی ‌داوران بازی‌های امروز
* فجر سپاسی شیراز-  آرمان گهر سیرجان  - ساعت 16:30- ورزشگاه شهیددستغیب شیراز
داوران: عبدالنبی پورخلف، ولی کاووسی، رحیم حاجی پور، ایمان شاه ولی - 
ناظر داوری: اسماعیل آمری
* نود ارومیه - قشقایی شیراز- ساعت 16:45 - ورزشگاه خاتم الانبیاء بوکان
داوران: حسن اکرمی‌، یوسف مغروری، امین زاهدی، عباس مهدیزاده 
ناظر داوری: فرزاد معبودی
* مس کرمان- ملوان بندرانزلی- ساعت 17 - ورزشگاه شهیدباهنر کرمان
داوران: حسین زمانی، موسی مه آبادی، سعید باهنر، مصطفی بینش 
ناظر داوری: مسعود فرح نیا
* گل ریحان البرز- داماش گیلانیان- ساعت 17 - ورزشگاه انقلاب کرج
داوران: محمدحسین ترابیان، محمود نوری، دانیال باشنده، شهاب محمدی 
ناظر داوری: مجید ویشگاهی
* مس رفسنجان - شهرداری تبریز - ساعت 17 - ورزشگاه  شهداء رفسنجان
داوران: رضوان سرشار، علیرضا طاهرخانی، محمد شاکر، فرهاد امینی 
ناظر داوری: سعید بطحایی
* بادران تهران -  سرخپوشان پاکدشت - ساعت 17:15 - ورزشگاه شهداء شهرقدس
داوران: وحید صالحی، وحید سیفی، بابک خسروی، حمید رضا همیراد 
ناظر داوری: بابک وسیله بر
* خوشه طلایی ساوه - رایکا بابل- ساعت 17:15 - ورزشگاه  یادگار امام(ره) قم
داوران: شبیر بهروزی، مهدی سیفی، علی رعیت، عنایت قوچ کانلو 
ناظر داوری: حسین عرب براقی
* سپیدرود رشت- آلومینیوم اراک- ساعت 17:30 - ورزشگاه  سردارجنگل رشت
داوران: جواد رحیم زاده، حامد صفایی، عدنان پیروی، مهرداد خسروی 
ناظر داوری: رامین عرفانیان
* استقلال خوزستان- نیروی زمینی تهران- ساعت 18:45 - ورزشگاه تختی اهواز
داوران: امیر سامان سلطانی، تورج عیوض محمدی، مهدی معماری، ‌هادی علی نیافر 
ناظر داوری: حمید نظری.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی