[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

چمن مناسب و زیرساخت برای حضور بانوان در ورزشگاه پارس فراهم می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به تعیین ورزشگاه پارس شیراز به عنوان میزبان دیدار نهایی (فینال) جام حذفی فوتبال ایران گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری این رویداد در نظر گرفته شده و این ورزشگاه با چمن مناسب در سطح استانداردهای بین‌المللی میزبان این رقابت خواهد بود.
حیدرعلی کامیاب کلانتری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از کاشت چمن مناسب به عنوان یکی از اقدام‌ها برای میزبانی مناسب فینال جام حذفی در شیراز یاد کرد و افزود:‌ قرارداد کشت چمن به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۹۰ با پیمانکار بسته شده که در آن زمان، رقم خوبی بوده است؛ اما از آنجا که کاشت چمن در سال ۹۶ صورت گرفته و هزینه آن بیش از یک میلیارد تومان برآورد شده برای پیمانکار صرف نداشته که خاک چمن را آزمایش کند و سپس به زیر کشت ببرد.
 وی اضافه کرد: زمانی که خاک را آزمایش کردیم شوری زیاد داشته است، از این رو چمن ورزشگاه دچار آفت شد و مجبور شدیم کلاً خاک‌برداری کنیم و چمنی بکاریم که متناسب با استانداردهای بین‌المللی باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: اماکن ورزشی در استان فارس در دهه‌های گذشته بیشتر برای مسابقات آماتوری و ورزش همگانی ساخته شده؛ اما از این پس، این اماکن متناسب با برگزاری رویدادهای بین المللی و حرفه‌ای ساخته می‌شود.
کامیاب افزود: ورزشگاه پارس شیراز از نظر سخت‌افزاری مشکلی ندارد و تنها مشکل آن نرم‌افزاری  است که می‌توان به گیت‌های بلیت‌فروشی و ورودی اشاره کرد. قراراست فتاحی، مسئول برگزاری مسابقات لیگ فوتبال نیز از ورزشگاه بازدید کند. در صورت نیاز به تغییر، این تغییرات انجام شود و تا زمان برگزاری دیدار فینال جام حذفی (خرداد ۹۹) فرصت مناسبی برای رفع اشکال‌های جزئی وجود دارد.
براساس قرعه کشی صورت گرفته در سازمان لیگ، ورزشگاه پارس شیراز میزبان فینال جام حذفی فوتبال در خرداد ماه ۹۹ شد.
آخرین میزبانی شیراز در فینال جام حذفی فوتبال مربوط به سال ۹۰ است. در این سال، ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان فینال بیست و پنجمین دوره جام حذفی کشور بین تیم‌های استقلال تهران و شاهین بوشهر بود که در این بازی استقلال در ضربات پنالتی بُرد و برای ششمین بار قهرمان جام حذفی شد.
عزم فارس برای برگزاری مناسب فینال جام حذفی
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در ادامه با تقدیر از مساعدت‌های استاندار فارس به حوزه ورزش گفت: پس از اینکه شیراز میزبان فینال جام حذفی شد، عنایت‌الله رحیمی‌ استاندار ورزش‌دوست فارس دستور داد که مشکلات ورزشگاه پارس برطرف شود و یک عزم جدی در استان فارس به وجود آمده تا به نحو شایسته این بازی را برگزار کنیم. 
ویژگی‌های ورزشگاه پارس
کامیاب در ادامه گفت:‌ محوطه سازی اطراف این ورزشگاه که سازه زیبایی دارد، به طوری طراحی شده که تماشاگران بتوانند از این محیط نیز برای استراحت استفاده لازم را ببرند.
وی اضافه کرد: سرویس بهداشتی و امکانات رفاهی هم در طبقه اول و هم در طبقه دوم فراهم شده و از نظر سخت‌افزاری هیچ مشکلی وجود ندارد؛ چرا که این ورزشگاه برای انجام مسابقات بین‌المللی با استانداردهای فدراسیون جهانی فوتبال ساخته شده است.
زیرساخت‌ها برای ورود بانوان به ورزشگاه پارس فراهم شده است
مدیرکل ورزش و جوانان فارس نیز در این باره گفت: تمام پیش‌بینی‌ها برای ورود بانوان از تمام جوانب به ورزشگاه پارس فراهم شده است. در صورتی که مجوز لازم از سوی مقام‌های کشور صادر شود، می‌توانیم پذیرای بانوان باشیم.
کامیاب افزود: هم اینک بانوان با حضور در ورزشگاه‌ها بدون هچ مشکلی مسابقات والیبال، هندبال، بسکتبال و فوتسال را نگاه می‌کنند و این امیدواری وجود دارد که با فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب و در شأن بانوان، شاهد حضور آنها در مسابقات فوتبال باشیم.
تدارک فارس برای میزبانی رقابت‌های بین‌المللی
کامیاب با اشاره به تقویم رقابت‌های ورزشی به میزبانی استان فارس گفت:‌ ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس در خردادماه ۹۹ میزبان فینال جام حذفی است. سالن ۶ هزار نفره دی ماه سال جاری (۹۸) میزبان مسابقات کونگ‌فو جهانی است و تاکنون بیش از ۵۰ کشور اعلام آمادگی کرده‌اند و همچنین پیست سوارکاری (مانژ) در منطقه لپوپی شیراز نیز مهرماه میزبان مسابقات سوارکاری جهانی است که این رویدادهای مهم رونق زیادی در جذب گردشگر در استان فارس و شهر شیراز به وجود می‌آورد.
وی با بیان اینکه شیراز بهترین منطقه برای جذب توریست ورزشی است، اظهار داشت: وجود هتل‌های چند ستاره، فرودگاه بین‌المللی و اماکن تاریخی با وجود ورزشگاه پارس، سالن ۶ هزار نفره و پیست (مانژ) سوارکاری می‌توانیم میزبان مسابقات مهم خارجی باشیم.
قشقایی و فجر سپاسی جام حذفی را جدی بگیرند
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: مسابقات جام حذفی در تمام دنیا به جام شگفتی‌ها شهرت دارد و همه تیم‌ها نیز این بازی‌ها را مهم می‌دانند. امیدواریم تیم‌های قشقایی و فجر شهید سپاسی هم از این فرصت میزبانی استفاده کرده و به فینال این بازی با یکی از تیم‌های مطرح و پرتماشاگر فکر کنند.
وی گفت: تیم‌های برق و فجرشهید سپاسی شیراز در زمانی که فوتبال فارس در اوج بود قهرمان جام حذفی شدند و به لیگ قهرمانان راه یافتند و امیدواریم هم اینک که میزبان هستیم، این مسابقات جدی گرفته شود و به فینال برسیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی