[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

برگزاری کلاس داوری فوتبال در پاسارگاد، روزنامه شیراز نوین

به منظور استعدادیابی و شکوفایی و رشد جوانان علاقه‌مند به داوری در رشته فوتبال، کلاس داوری درجه 3 فدراسیون فوتبال به میزبانی اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد و هیئت فوتبال این شهرستان در مجموعه ورزشی شهید حاجی‌پور سعادت‌شهر برگزار شد. به گزارش پورولی از پاسارگاد، دراین دوره از کلاس‌ها که بیش از 30 نفر از جوانان دختر و پسر علاقه‌مند به داوری فوتبال از شهرستان‌های پاسارگاد، شیراز، لار، فراشبند، مرودشت و ارسنجان حضور داشتند، طی مدت 4 روز با آخرین و جدیدترین قوانین فیفا که در داوری فوتبال اعمال شده و همچنین کل قوانین داوری به صورت تئوری و عملی توسط آقای حیدر شکور، داور بین‌المللی چند سال اخیر، ناظر لیگ برتر و مدرس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ‌آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.
 شرکت کنندگان در این دوره داوری، پس از فراگیری آموزش‌های لازم در آزمون‌های عملی و تئوری شرکت کردند که در پایان به قبول شدگان در آزمون مدرک قبولی شرکت در دوره آموزشی اعطا می‌شود. گرفتن تست آمادگی جسمانی از شرکت کنندگان، از دیگر آزمون‌های این دوره بود.
تکمیل نیروی جوان و مستعد داوران فوتبال از مهم‌ترین اهداف هیئت فوتبال شهرستان پاسارگاد است که در هر دوره فعالیت، درصدد افزایش نیرو و کشف استعدادهای بالقوه است.  با توجه به قول مساعد هنرپیشه، رئیس هیئت فوتبال استان فارس، به زودی کلاس مربیگری فوتبال نیز زیر نظر فدراسیون در شهرستان پاسارگاد برگزار خواهد شد.
در حاشیه برگزاری این کلاس آموزشی، صادق فلاحی فرماندار شهرستان پاسارگاد به اتفاق جعفری رئیس اداره ورزش وجوانان این شهرستان، ضمن بازدید از کلاس‌ها در جمع داوران جوان با آنان به گفتگو نشست. فلاحی کار داوری فوتبال را از قضاوت در محکمه سخت‌تر ذکر کرد و گفت: در محکمه قاضی با مستندات و بررسی آنان به اجرای حکم می‌پردازد؛ اما یک داور فوتبال بایستی در آن واحد تصمیم‌گیری و قضاوت کند، آن هم قضاوتی که حقی از تیمی‌ ضایع نشود. بنابراین کار شما بسیار مشکل است.
وی با تأکید بر اینکه سپردن کار به جوانان موجب موفقیت بیشتر است، گفت: تجربه نشان داده هرجا مسئولیت‌ها به دست جوانان داده بشود، آنجا نقطه رشد وتوسعه خواهد بود. اگر امروز می‌بینیم در مجموعه ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد شاهد اتفاقات خوب ورزشی هستیم، به دلیل حسن تدبیر و شجاعتی است که آقای جعفری، رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان در این حوزه دارند و انصافاً خوش درخشیدند. من به نوبه خودم از ایشان به خاطر برگزاری این دوره آموزشی تشکر می‌کنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی