[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

آغاز افتتاح پروژه‌های انسان‌محور، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی-گروه خبر
آیین افتتاح فضای شهری بلوار شهید مصلی نژاد به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد. این پروژه با اعتباری بالغ بر 50میلیارد ریال در فضایی بالغ بر 6800متر مربع در بلوار ستارخان شیراز توسط شهرداری منطقه یک شیراز طراحی و اجرا گردیده است.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین افتتاح این پروژه گفت: همه ما باید درعمل حافظ و نگهبان دستاوردهای رزمندگان باشیم. سیدعبدالرزاق موسوی با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال جدید تحصیلی گفت: توفیق خدمت را خداوند نصیب هر کس نمی‌کند و کسانی که امروز سعادت خدمت‌رسانی به مردم را دارند باید قدرشناس و شکرگذار باشند. به همین دلیل اگر مردم امروز احساس آرامش می‌کنند باید سپاسگذار زحمتکشانی باشیم که با تلاش شبانه‌روزی این گونه پروژه‌ها را به سرانجام می‌رسانند. وی در ادامه خاطر‌نشان ساخت: در روزها و ماه‌های آینده شاهد افتتاح پروژه‌های ‌بیشتری در شهر شیراز هستیم و امید می‌رود که نتیجه آنها آرامش برای شهروندان باشد.
شهردار شیراز در ادامه این آیین گفت: افتتاح پروژه شهید مصلی‌نژاد سرآغاز افتتاح تعدتد زیادی از پروژه‌های پیاده محور و انسان مدار در نیمه دوم سال‌جاری است. مهندس حیدر اسکندرپور شامگاه روز گذشته در آیین افتتاح فضای شهری شهید مصلی نژاد با بیان اینکه در نیمه‌دوم سال جاری شاهد افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی تعداد زیادی از این پروژه‌ها در کنار سایر پروژه‌های عمرانی خواهیم بود، افزود: افتتاح پروژه فضای پیاده شهید مصلی نژاد سرآعازی برای ارائه سلسله پروژه‌هایی با رویکرد پیاده‌محور و انسان‌مدار در فضاهای شهری شیراز است.مهندس اسکندرپور همچنین از تجهیز کارگاه و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌هایی همچون پیاده راه باغات قصردشت به طول ۷ کیلومتر، باغ ایرانی به مساحت ۱۰ هکتار و همچنین پروژه محور عرفان در هفته‌های آینده خبر داد. شهردار شیراز توجه به توسعه فرصت‌هایی برای تقویت تعاملات اجتماعی شهروندان را از اولویت‌های شورای پنجم شهر و شهرداری شیراز دانست و عنوان کرد: در فضاهایی همچون مسیر پیاده شهید مصلی نژاد این موضوع مد نظر قرار گرفته و همه اعضا خانواده‌ها می‌توانند از امکانات آن در کنار هم استفاده کنند. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش شهرداری شیراز برای حفظ باغ عفیف‌آباد از هر گونه دست‌اندازی اشاره کرد و گفت: شهرداری در تلاش است با تملک باغ‌های اطراف باغ عفیف آباد اطراف این دارایی ارزشمند شهدی شیراز را با رینگ پیاده محور تبدیل کرده و به این شیوه گام اثربخشی در حفظ این باغ بردارد.
شهردار منطقه یک شیراز در ادامه این آیین گفت: این پروژه در زمان مسئولیت دکتر اسماعیلی شهردار وقت منطقه یک طراحی و اجرا شده است. مهندس محمودرضا جهانیان افزود: این فضای چشم نواز شهری قبلاً فضای مرده‌ای بود که به عنوان پارکینگ از آن استفاده می‌شد و شهرداری در راستای اجرای پروژه‌های‌انسان‌محور نسبت به طراحی و اجرای آن اقدام کرد. وی در ادامه خاطر نشان کرد: این پروژه در مدت زمانی کمتر از ۴ماه به ثمر رسید و فضایی در حدود 6800متر مرع را پوشش می‌دهد که ۳۷۰متر مربع از ان با بتن رنگی برای دوچرخه سواری تعبیه شده است. جهانیان در ادامه تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با اجرای چنین پروژه‌هایی شهری درخور و شایسته نام شیراز و شهروندان و گردشگران بسازیم.
در ادامه این آیین شهردار منطقه شش شیراز گفت: فضای شهری بلوار شهید مصلی نژاد در ادامه بهسازی پارک بعثت۲ و فضای روبرویی پارک عفیف‌آباد به مرحله بهره‌برداری رسیده است و فضای سبز شهری و پیست دوچرخه‌سواری و آبنمای ریتمیک و سایر اجزایی که در ارامش شهروندان مؤثر است در آن تعبیه شده است. دکتر حمیدرضا اسماعیلی در ادامه افزود: همانطور که به یاد داریم از این فضا در زمان عید نوروز به عنوان پارکینگ استفاده می‌شد و در راستای نگاه مثبت شورا و شهردار شیراز به پروژه‌های‌انسان محور در مدت زمانی کمتر از ۴ماه  به بهره‌برداری رسید. وی افزود: در هر منطقه شهرداری با 5-6 پروژه شاخص شهری روبرو هستیم و امید می رود هر هفته شاهد افتتاح یک پروژه در شیراز باشیم. 
در ادامه این مراسم امام جمعه موقت شیراز گفت: از شهرداران و مناطق ۱۱گانه شهرداری شیراز به همراه ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بابت خدماتی که به مردم ارایه می‌کنند تشکر می کنم.  حجت الاسلام محمد حسن مرادی با اشاره به اهمیت فضاهایی که مردم را تشویق به تحرک و ورزش کنند خاطر نشان ساخت: متأسفانه ۷۰درصد از مردم ایران از تحرک کافی برخوردار نیستند و از آنجایی که پیاده‌روی بهترین ورزش‌ها ‌است باید پیش نیازهای آن را در جامعه مهیا کرد. وی با اشاره به اهمیت دفاع مقدس و زنده نگهداشتن حماسه بزرگ رزمندگان گفت: هر متجاوزی سه دوره غرور و جنون و شکست را تجربه می‌کند و صدام همه این دوره‌ها ‌را طی کرد. ما برای هر کیلومتری که از دشمن متجاوز بازستاندیم هزاران هزار شهید و آزادهْ ایثارگر و جانباز داده ایم و باید یاد و خاطره آنان را زنده نگهداشت. حجت الاسلام مرادی در پایان گفت:  در زمان قاجار کشور ایران شبیه شتری ایستاده بود و به دلیل بی‌کفایتی پادشاهان قجری بیش از دو میلیون کیلیومتر از خاک این سرزیمن جدا شد و در حال حاضر ایران شبیه گربه ای نشسته است که با همت و جانفشانی اهالی دفاع مقدس ذره‌ای از خاک این کشور در دوران جنگ تحمیلی جدا نشد. گفتنی است آیین افتتاح فضای شهری بلوار شهید مصلی نژاد با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال در فضایی بالغ بر 6800متر‌مربع در بلوار ستارخان توسط شهرداری منطقه یک شیراز با هدف گسترش پروژه‌های‌انسان‌محور طراحی و اجراشده‌است.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی