[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

عرصه علمی و پژوهشی حوزه علمیه فارس تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بر لزوم تقویت عرصه‌های‌علمی، آموزشی و پژوهشی و همچنین توسعه فیزیکی حوزه علمیه استان تأکید کرد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام شنبه در جریان مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید حوزه‌های ‌علمیه‌های ‌فارس گفت: مدیریت حوزه علمیه، کار سختی است و همه بنا داریم در همکاری با حجت الاسلام استوار میمندی، حوزه علمیه فارس را چند قدم در راستای رسیدن به اهداف متعالی اسلام پیش ببریم.
وی ادامه داد: حوزه فارس پیشینه بسیار ارزشمندی دارد و بزرگان بسیاری مانند شیخ علی ابیوردی از این حوزه برخاسته و به عالم تشیع و جهان اسلام خدمت کرده‌اند.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بیان کرد: ما از گذشته شیراز که ارزشمند و بزرگ است غفلت نکنیم و امیدواریم حال و آینده این حوزه، متناسب با گذشته آن شکل بگیرد و مدیران استان نیز در این راستا مکلف هستند از این حرکت حمایت کنند. آیت الله دژکام افزود: اینکه در شورای حوزه علمیه فارس جناب آقای استوار به اتفاق آرا مورد استقبال قرار گرفتند نشان از این دارد که دوست داریم با همکاری یکدیگر این مسیر را پیش ببریم. وی گفت: عرصه توسعه فیزیکی، علمی، آموزشی و پژوهشی حوزه و همچنین عرصه تأثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی در حوزه‌های ‌علمیه فارس باید تقویت شود. امام جمعه شیراز عنوان کرد: اگر ‌می‌خواهیم مفهوم سومین حرم اهل بیت(ع) محقق شود، نیازمند این هستیم که حوزه‌های‌ علمیه فارس و شیراز احیا شوند و حوزه‌های ‌علمیه در اطراف امامزادگان مقدس یک جلوه ویژه پیدا کنند و کارکردهای صحیح و تأثیرگذاری‌های ‌اجتماعی و فرهنگی خود را بازیابند. وی افزود: تقوا و معنویت اولین تابلوی حرکت روحانیت است یعنی مردم در مواجه با روحانیت با یک چهره متقی، معنوی و عالم رو به رو هستند و اگر ‌می‌خواهیم این جهت را حفظ کنیم باید حفظ احترام بزرگان را مدنظر قرار دهیم و برای این مسئله تمرین کنیم. آیت الله دژکام  ادامه داد: نکته‌ای‌که باید به آن توجه کرد، لزوم حفظ حریم و حرمت روحانیت است تا کسی نتواند این حریم را بشکند و مرزهای اخلاق را درنوردد و با بی‌تقوایی و بی‌اخلاقی، شأنیت و جایگاه روحانیت را خدشه‌دار کند.
همه ما طلاب و روحانیون نیز باید به گونه‌ای‌ عمل کنیم و تقوا پیشه کنیم که دشمنان، نتوانند در بین طلاب عزیز ما برای پیشبرد اهدافشان، رسوخ کنند.
در این مراسم حجت الاسلام  استوار میمندی به عنوان مدیر جدید حوزه‌های‌ علمیه استان فارس معارفه شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی