[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

داریوش یزدانی: دلال‌ها برای این تیم سناریو چیده‌اند، روزنامه شیراز نوین

پیشکسوت فوتبال شیراز گفته است: برانکو مربی خوبی است؛ اما یک مربی درجه یک جهانی نیست و عیار واقعی او را فوتبال عربستان مشخص کرد.
داریوش یزدانی اظهار داشت: اگر شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس را پیش از دربی مقایسه کنیم، شرایط آبی‌ها ضعیف‌تر از سرخ‌ها است و این می‌گوید شانس پیروزی شاگردان کالدرون بیشتر است. اما سابقه برگزاری این دیدارها نشان می‌دهد ممکن است در جریان یک بازی اتفاقی بیفتد که همه معادلات و پیش‌بینی‌ها را بر هم بزند.
وی افزود: بارها نتایج این بازی‌ها بر خلاف پیش‌بینی و شرایط دو تیم قبل از بازی رقم خورده و این اصلاً اتفاق عجیبی نیست. همیشه هم در این دربی‌ها تیم‌های شایسته‌تر برنده نبودند.
ملی‌پوش سابق کشورمان در ادامه با انتقاد از عملکرد تصمیم‌سازان برای استقلال و پرسپولیس گفت: از آنجایی که بالاترین رکن تصمیم گیری در دو تیم استقلال و پرسپولیس وزارت ورزش و شخص وزیر است، طبیعتاً ترکش همه انتقادها به وزیر اصابت می‌کند. انتقاد من هم این است که سیاست کلان و تصمیم‌سازی در استقلال طوری بوده که هرگز در این چند سال اخیر ثبات نداشته و برخلاف این تیم، در پرسپولیس ثبات حرف اول را می‌زند.
یزدانی تصریح کرد: حتی وقتی همه تلاش‌ها برای حفظ برانکو در پرسپولیس جواب نمی‌دهد، همه بازیکنان این تیم با هر شرایطی حفظ می‌شوند. من با دقت فوتبال ایران را رصد می‌کنم و می‌بینم پرسپولیس با ترکیبی در لیگ نوزدهم به میدان می‌رود که در لیگ‌های هجدهم و هفدهم هم به میدان می‌رفت. یک تیم به جز ثبات و حفظ مهره‌های کلیدی‌اش چه چیزی برای موفقیت می‌خواهد؟ اما این ثبات هرگز در استقلال دیده نمی‌شود.
پیشکسوت فوتبال ایران گفت: منکر توانایی‌های پرسپولیس و برانکو نیستم، اما واقعاً توانایی‌های آنها این‌قدر هم بالا نبود که سه چهارسال پیاپی هرچی جام هست درو کنند. حمایت‌هایی که از آنها شد و در مقابل از رقیبان آنها نشد، باعث شد پرسپولیس و برانکو در یک رقابت نابرابر با دیگر تیم‌ها قرار بگیرند. در واقع عیار اصلی برانکو در آسیا را فوتبال عربستان نشان داد. جایی که در یک رقابت برابر قرار گرفت و خیلی زود از گردونه خارج شد.
وی تأکید کرد: اگر حمایت‌هایی که از پرسپولیس و برانکو صورت گرفت از استقلال، سپاهان و تراکتور هم صورت می‌گرفت، این شرایط برای آنها هم پیش می‌آمد.
هافبک پیشین استقلال در خصوص استراماچونی گفت: او را مربی خوبی می‌دانم که ابزار کافی برای اثبات شایستگی‌هایش در استقلال را در اختیار ندارد. استراماچونی خودش تیم را نبسته و آنهایی که برای این فصل تیم بستند، کارشناسی این کار را نکردند. در بعضی از پست‌ها ترافیک بازیکن و در بعضی از پست‌های دیگر کمبود بازیکن وجود دارد.
یزدانی در ادامه بیان داشت: اگر زمان کافی به استراماچونی داده شود، او می‌تواند در استقلال موفق باشد. سه بازی و چهار بازی ملاک خوبی برای سنجش این مربی که تازه به فوتبال ایران آمده نیست.
وی با اشاره به شایعه‌هایی بابت تغییرات در استقلال در صورت شکست در دربی بیان داشت: این سناریویی است که دلال‌ها برای این تیم چیده‌اند. دلال‌ها ممکن است در هر لباسی باشند و سود آنها منوط به جابجایی و «رفت و آمد»های زیاد است. دلال‌ها دوست دارند یک مربی برود تا به جای او یک مربی بیاورند، سپس چند بازیکن را کنار بگذارند و چند بازیکن جدید بیاورند تا کمیسیون‌های بیشتری بگیرند. برای همین با رواج این شایعات می‌خواهند اعتماد به نفس و تمرکز را از استراماچونی بگیرند تا زمینه جدایی او را فراهم کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی