[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

حسن‌زاده: کمیته انضباطی حواسش به همه چیز هست!، روزنامه شیراز نوین

اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت که ناظران محسوس و نامحسوس این کمیته، تمام اتفاقات دربی را زیر نظر خواهند داشت. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی ‌فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده درباره دربی 90 تهران اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرآورد تهران در فصل جاری در شرایطی برگزار می‌شود که زحمات زیادی برای برگزاری مسابقات از جمله نوع بلیت‌فروشی، چینش صندلی‌ها و رعایت ضوابط مربوط به تعداد استاندارد تماشاگران در ورزشگاه صورت گرفته، مسلماً انتظار این است که شاهد یک شهرآورد خوب و با حضور سالم و بی‌حاشیه تماشاگران باشیم.
وی ادامه داد: رکن قضایی فدراسیون در کنار سایر مقامات مسئول در برگزاری مسابقات شهرآورد تکالیفی را بر عهده گرفته است و در همین راستا، ناظران کمیته انضباطی به صورت محسوس و نامحسوس تمامی ‌اتفاقات شهرآورد را زیر نظر خواهند داشت. در این مسابقه چند ناظر انضباطی حضور خواهند داشت و بخشی از امور انضباطی نیز به ناظران غیرمحسوس سپرده شده است. قطعاً تعداد زیاد دوربین‌هایی که در ورزشگاه نصب شده، تمام اتفاقات قبل، حین و بعد از مسابقه را روی سکوها رصد می‌کنند.
«هیچ اتفاق انضباطی پنهان نخواهد ماند و رکن قضایی در اولین فرصت ممکن به پرونده شهرآورد رسیدگی خواهد کرد.» رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن بیان این جمله گفت: از مقامات مسئول در هر دو باشگاه بزرگ پایتخت تقاضا دارم تا شروع بازی، از هرگونه مصاحبه یا بیانیه‌ای که ذهنیت منفی برای هواداران ایجاد کند، خودداری کنند و در مسیر مسابقه، مخصوصاً آن بخشی که مربوط به تماشاگران می‌شود، نهایت همکاری را داشته باشند.
رئیس کمیته انضباطی بیان کرد: از عوامل هر دو تیم، بازیکنان و کادر فنی نیز تقاضا داریم که از هر گونه مصاحبه چالش‌برانگیز خودداری کرده و در طول مسابقه از رفتارهای تحریک آمیز که موجب انتقال تشنج به سکوها می‌شود، جداً خودداری کنند. اگر هر گونه انتقاد و پیشنهادی باشد، از طریق مسیر قانونی به مبادی ذی‌ربط از جمله سازمان لیگ اعلام کنند. ضمن اینکه در شهرآورد اخیر حتماً رفتارهای پسندیده تماشاگران و حتی عوامل تیم‌ها رصد می‌شود و قطعاً مورد تقدیر و پاداش قرار خواهد گرفت.
حسن‌زاده تصریح کرد: با توجه به پخش تلویزیونی این مسابقه و انعکاس برون‌مرزی آن، تقاضا داریم تماشاگران عزیز جایگاه والای تماشاگر ایرانی را به نمایش بگذارند و در دهه دوم محرم که سوگواری سیدالشهدا تا اربعین ادامه خواهد داشت، با ایجاد فضای مناسب در ورزشگاه از هر گونه رفتاری که مغایر با فرهنگ اسلامی ‌است، خودداری کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی