[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

طنین زنگ شکوفه‌ها در فارس، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با سراسر کشور زنگ بازگشایی مدارس فارس به صدا درآمد.  به گزارش ایسنا منطقه فارس، مدیرکل آموزش و پرورش فارس صبح یکشنبه 31 شهریور در آیین زنگ روز شکوفه‌ها در دبستان شهیدان اتحادی ناحیه سه شیراز بیان کرد: روز شکوفه‌ها‌را در شرایطی آغاز می‌کنیم که عطر عاشورایی بر فضای جامعه ما طنین‌انداز است.
علی عسکر نجفی ابراز امیدواری کرد که از روح سیدالشهدا برای سال تحصیلی و بروز موفقیت‌های بزرگ مدد گرفته شود.مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، عنوان کرد: امروز امنیت و آرامش و توسعه کشور مرهون جانبازی و شجاعت‌های آنان است و ما نیز همچنان بر بیعت صادقانه با شهدا خواهیم ماند.
نجفی ادامه داد: تمام تلاش خود را برای فراهم شدن شرایطی که دانش‌آموزان بتوانند در آرامش تمام سال تحصیلی خود را آغاز کنند به کار گرفته‌ایم.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی قریب به 900 هزار دانش‌آموز در قالب 9 هزار واحد آموزشی، گفت: در سال تحصیلی جدید 400کلاس درس به مجموع کلاس‌های درس در فضایی ایمن اضافه شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: علی‌رغم کمبود 8 هزار نیروی انسانی اما با همت همکاران و با هماهنگی وزارتخانه متبوع، 2 هزار و 500 نیروی جدید به مجموعه  نیروها اضافه شد با جبران مابقی کمبود از سایر نهادها، سال تحصیلی جدید بدون دغدغه آغاز شد. نجفی به ساماندهی سرویس مدارس هم اشاره و بیان کرد: 140 هزار دانش‌آموز در شیراز از 13 هزار  راننده و وسیله نقلیه در سال تحصیلی جدید استفاده خواهند کرد.  
وی در بخشی از سخنانش با بیان اینکه به دنبال مدرسه‌ای هستیم که در آن نشاط و سرزندگی وجود داشته‌باشد، دانش‌آموزان خلاق باشند و مهارت در مدارس جاری باشد، گفت: دانش‌آموز در مدرسه یاد بگیرد که به قانون احترام بگذارد، نظم یاد بگیرد و متخلق به اخلاق خوب و با ثبات شود و در مقابل آسیب‌های اجتماعی مقاومت کند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین تأکید کرد که معلمان نیز باید در کنار درس و مشق، مهارت‌های اجتماعی را به دانش‌آموز یاد دهند و آنها را برای زندگی آماده و تنها به کارنامه علمی درخشان بسنده نکنند.رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز نیز در ادامه این مراسم با اشاره به وجود 75هزار دانش‌آموز در این ناحیه، بیان کرد: 133 مدرسه مقطع ابتدایی در ناحیه 3 شیراز به این تعداد از دانش‌آموز خدمات ارائه می‌کنند. 
کماندار همچنین تعداد کل دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی این ناحیه را 6 هزار و 574 نفر در قالب یک‌هزار و 288 کلاس درس اعلام کرد. او تعداد کل دانش‌آموزان سه مقطع تحصیلی ناحیه 3 شیراز را 39 هزار و 491 نفر اعلام کرد.
رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز با بیان اینکه این ناحیه دارای پتانسیل قوی در نیروی انسانی است، ابزار امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک شاهد بهبود فضای آموزشی در این ناحیه باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی