[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

فرمانده ارشد سپاه فارس: هفته دفاع مقدس نماد ایستادگی بر سر آرمان‌های انقلاب است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده ارشد سپاه در استان فارس گفت: هفته دفاع مقدس نماد ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران بر سر ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و گواه همدلی و وحدت نیروهای مسلح است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردار سرتیپ سیدهاشم غیاثی یکشنبه 31 شهریور در مراسم رژه نیروهای مسلح استان فارس در شیراز، گفت: اگر بخواهیم دفاع مقدس را به درستی تحلیل کنیم باید آن را در 4 حوزه شامل شرایط کشور در دوران پیش از آغاز جنگ تحمیلی، دوره آغاز جنگ تحمیلی و محدودیت‌هایی که وجود داشت، حماسه آفرینی رزمندگان اسلام و نقش بی‌بدیل امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس و پس از آن دستاوردهای دفاع مقدس برای کشور و نسل جوان، مورد بررسی قرار دهیم.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه دوران دفاع مقدس دوران حماسه آفرینی اقشار مختلف بخصوص جوانان در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی بود، گفت: ایثار و حماسه آفرینی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس که برگرفته از فرهنگ عاشورایی و حسینی بوده به یک گفتمان مشترک در بین ملت‌های‌مظلوم و مستضعفان دنیا تبدیل شد و امروز مفهومی با عنوان «فرهنگ مقاومت» را به جهانیان معرفی کرده که با استقبال جوانان مواجه شده است.
وی با تأکید بر لزوم بازخوانی حماسه‌ها‌ و شناخت عمیق دلایل پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس، گفت: «محور مقاومت» که برآمده از تجربیات دفاع مقدس است امروز به یک نهضت تأثیرگذار جهانی در سراسر منطقه و در عرصه بین‌المللی تبدیل شده و به عنوان الگوی اصلی ملت‌های‌مظلوم در مقابله با استکبار جهانی مطرح است.
غیاثی با بیان اینکه « ولایتمداری، مدیریت و اقدام بر اساس تفکر بسیجی و جهادی» از عوامل مهم پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی بودند، گفت: « ایمان به خدا و اتکاء به توان داخلی » را به صورت عینی در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم و اقتدار دفاعی امروز جمهوری اسلامی ایران و تولید تجهیزات پیشرفته دفاعی نیز نتیجه تجربیات دوران دفاع مقدس است.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه جهاد کبیر و عدم تبعیت از دشمن محصول دفاع مقدس و تفکر عاشورایی است، گفت: تفکر مقاومت از تفکر عاشورایی الهام گرفته و عدم سازش با ظالم و قدرت‌های‌استکباری و ایستادگی بر سر مواضع اصولی و حقمان علی‌رغم محدودیت‌ها‌ درس‌های‌عاشورا برای ما هستند.
وی افزود: امروز همه مسئولان کشور حول محور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای مقابله با توطئه‌های‌دشمنان تلاش‌می‌کنند و جمهوری اسلامی ایران به برکت تجربیات دفاع مقدس و در سایه رهبری امام خامنه‌ای‌(مدظله العالی)  به عنوان یک قدرت برتر در منطقه و جهان مطرح است.
غیاثی ضمن تشریح وضعیت امروز کشور، گفت: با صبوری مردم، تلاش مسئولان اجرایی، اقدامات مؤثر و هدفمند نیروهای مسلح در برخورد با دشمنان و اقدامات قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی، «طرح فشار حداکثری دشمنان و تحریم‌های‌ظالمانه» را ناکام گذاشتیم و دشمنان ملت ایران در حال استیصال هستند.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات آمادگی کامل دارند، گفت: امروز نیروهای مسلح کشور با وحدت، یکپارچگی و صمیمیت مثال‌زدنی در کنار اقشار مختلف مردم با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید بیعت ‌می‌کنند و با حفظ هوشیاری و رصد لحظه به لحظه تحرکات دشمنان در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی حضور فعال دارند و پاسخ به هرگونه تهدید یک پاسخ کوبنده و دشمن‌شکن خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی