[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

مدیران اجرایی پاسخگوی میزان‌جذب اعتبارات باشند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله‌رحیمی، در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بر لزوم استفاده حداکثری مدیران دستگاه‌های مختلف از بند «و» تبصره ۵ قانون بودجه که مربوط به تخصیص اسناد خزانه اسلامی است تاکید کرد و افزود: بی‌تردید هر یک از مدیران باید پاسخگوی چگونگی جذب سهمیه دستگاه خود از این اعتبار باشند. وی یادآور شد: نتیجه عملکرد در ارزیابی  مدیران اثرگذار خواهد بود.
وی عنوان کرد: در خصوص اعتبارات ملی قانون استفاده متوازن از امکانات کشور نیز باید پروژه‌های ‌نیمه‌تمام استان که ظرفیت تکمیل آن تا دو سال آینده وجود دارد در قالب این اعتبارات مورد توجه قرار گرفته و بودجه مورد نیاز اتمام طرح از سطح ملی جذب شود.
دکتر رحیمی ادامه داد: به ویژه در حوزه‌های بهداشت، درمان، آبرسانی، توسعه شهرها در موقعیت بحران، بهسازی و نوسازی کلاس‌های‌ ناایمن و سرما و گرمایش مدارس باید از این اعتبارات ملی بهره‌برداری شود.
استاندار فارس ادامه داد: سال گذشته به ۷۰۰ روستا آبرسانی شد و امسال نیز نیاز است که برای آبرسانی به شهرها و روستاها از محل اعتبارات ملی بهره گرفته شود.
رحیمی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان و خصوصاً در زمینه فضای اورژانس و کمبود آمبولانس به شدت در فارس با مشکل مواجه هستیم و ضروری است که برای تأمین این موارد مدیران از ظرفیت‌های ملی استفاده کنند.
وی عنوان کرد: در حوزه ورزش و جوانان و همچنین نوسازی مدارس فارس تلاش خوبی برای جذب اعتبارات ملی و استانی انجام شده، هرچند که تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.
استاندار فارس همچنین بر لزوم افزودن بر فضاهای ورزشی و تفریحی ویژه بانوان در استان تأکید کرد و گفت: استان فارس از نظر وجود چنین فضاهایی با کمبود جدی رو به رو است که باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار فارس پرداخت عوارض آلایندگی و ارزش افزوده را مواردی دانست که باید مدیران مربوطه استان فارس از طریق ملی پیگیری کنند. 
وی افزود: مقداری از سهم آلایندگی عسلویه برای مناطق جنوبی فارس پرداخت ‌می‌شود که به نسبت آلایندگی کم است و باید عادلانه توزیع شود.
وی ادامه داد: در شهرستان‌های شرقی استان از جمله نی‌ریز و بخش قطرویه نیز آلایندگی از سمت شهرستان سیرجان واقع در استان کرمان ایجاد شده و مردم این مناطق در معرض آلودگی صنعت استان همجوار هستند که باید پرداخت عوارض آلایندگی از سوی منابع طبیعی فارس پیگیری شود.
دکتر رحیمی همچنین به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: اقدامات لازم خصوصاً در حوزه حمل و نقل از سوی شهرداری‌ها و دستگاه‌های مربوطه انجام شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی