[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

۶۵۰ میلیارد تومان اعتبارات توازن منطقه‌ای به فارس ابلاغ شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از ابلاغ ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبارات توازن منطقه‌ای به فارس خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، ساسان تاجگردون در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان فارس با بیان اینکه 650میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبارات توازن به فارس ابلاغ شده است، اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون اعتبارات توازن در استان فارس 30 درصد تخصیص داشته‌است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با اشاره به شاخص‌های قانون استفاده متوازن از امکانات کشور مانند شاخص نرخ بیکاری، آب شرب شهری و روستایی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، درآمد شهرداری‌ها و غیره، گفت: با توجه به گزارش‌هایی که مدیران دستگاه‌های اجرایی فارس اعلام کرده بودند فارس در برخی از برنامه‌های «قانون استفاده متوازن از امکانات کشور» سهمی دریافت نکرده بود و اعلام کردند در این شاخص‌ها فارس از متوسط کشور بالاتر است.
وی با بیان اینکه با تلاش‌هایی که همکاران ما در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس انجام دادند و با مراجعات متعدد به تهران توانستند در این شاخص‌ها برای استان فارس سهمیه دریافت کنیم، عنوان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید گزارش‌های صحیح و مطابق واقعیت به وزارتخانه مربوط به خود ارائه کنند و مدیری که با ارائه گزارش‌های نادرست شاخص‌های خود را بالاتر از متوسط کشوری اعلام می‌کند نباید در شورای برنامه‌ریزی استان ادعای مشکل کند.
تاجگردون با بیان اینکه اعتبارات توازن شهرستان‌ها مطابق سهم 97 توزیع می‌شود، گفت: جمعاً 25 برنامه قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در 29 شهرستان فارس اجرا می‌شود و سهم شهرستان شیراز از این اعتبارات 100میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه اولویت با پروژه‌های نیمه‌تمام با درصد پیشرفت فیزکی بالاتر است همچنین باید پروژه‌ها تا پایان 98 تکمیل شود، خاطرنشان کرد: به شورای برنامه‌ریزی استان‌ها اجازه داده شده که کلیه پروژه‌هایی که صرفاً از محل اعتبارات قانون مذکور شروع شده‌اند در سال 98 نیز تأمین اعتبار کند.
تاجگردون در مورد استفاده از بند «و» تبصره پنج قانون بودجه اظهار داشت: هر استانی که زودتر اقدام کند زودتر تخصیص اعتبار خواهد گرفت بنابراین از مدیران دستگاه‌های اجرایی فارس درخواست می‌شود که هر چه سریع‌تر برای استفاده از این ظرفیت اقدام کنند. وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون دو مورد تهاتر انجام شده که مربوط به اداره راه و شهرسازی لارستان بوده است، گفت: 280میلیون تومان در تهاتر نوع اول و در تهاتر نوع دوم که همان مطالبه‌گری بانک‌ها است یک میلیارد و 380میلیون تومان تهاتر شده است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس افزود: 30 درصد تخصیص اسناد خزانه با نرخ سررسیدهای مختلف برای استان فارس وجود دارد که به محض ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی ارسال می‌‌شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی