[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

حسین شمس: چطور می‌توانم در فدراسیونِ ساکت و تاج پست بگیرم؟، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران گفت: انصاری‌فرد اگر خیرخواه فوتسال است، باید با پرسپولیس در این رشته تیم‌داری کند.
حسین شمس درباره استعفای محمدحسن انصاری‌فرد از فوتسال، بدون رئیس ماندن سازمان لیگ فوتسال و کمیته فنی و قهرمانی تیم فوتسال دانش‌آموزان در آسیا به نکاتی اشاره کرد که مشروح گفتگوی وی در ادامه می‌آید:
انصاری‌فرد فوتسال را به قهقرا برد
بودن انصاری‌فرد نه تنها به فوتسال کمک نکرد، بلکه این رشته را به قهقرا برد. کمیته فنی و سازمان لیگ فوتسال در مدت ۸، ۹ ماه حضور انصاری‌فرد ضربات زیادی خورد که یکی از آنها انتخاب سرمربی تیم فوتسال جوانان بود. تیم ایران که در دوره اول قهرمان آسیا شده بود، با انتخاب عجیب آقایان جام را این‌بار در تبریز دو دستی به ژاپن داد و برای اولین بار در تاریخ پایین‌تر از افغانستان ایستاد.
قول‌های رئیس سازمان لیگ عملی نشد
آقای انصاری‌فرد قول داده بود برای پخش مسابقات فوتسال، شبکه سوم صدا و سیما را پای کار بیاورد. سال‌های قبل مسابقات از شبکه‌های استانی و شبکه ورزش پخش می‌شد و انصاری‌فرد قول داده بود که پخش از شبکه سه را فراهم کند، اما این کار را نکرد. او حتی قول داده بود که برای فوتسال اسپانسر بیاورد؛ ولی قولش عملی نشد. باید کسی در فوتسال باشد که مؤثر عمل کند.
فوتسال پلکان بازگشت انصاری‌فرد به فوتبال شد
از روز اولی که انصاری‌فرد به فوتسال آمد، گفتم که او خیرخواه فوتسال نیست و می‌خواهد از این رشته پلکانی برای بازگشت به فوتبال درست کند. درست مثل دوره قبل. او با ایجاد هیاهو و سر و صدا به پرسپولیس رفت.
اگر خیرخواه فوتسال هستید با پرسپولیس تیم‌داری کنید
یکی از قول‌های انصاری‌فرد این بود که استقلال و پرسپولیس را در لیگ برتر فوتسال وارد می‌کند که این حرف هم غلط بود. حالا انصاری‌فرد خودش مدیرعامل پرسپولیس است و آزمون بزرگی پیش رو دارد. اگر انصاری‌فرد خیرخواه فوتسال بوده باشد، با پرسپولیس در این رشته هم تیم‌داری می‌کند. اگر هم مثل دوره گذشته فقط شعارش را داده باشد که اتفاقی نمی‌افتد.
چطور می‌توانم در فدراسیون ساکت و تاج پست بگیرم؟
بعد از استعفای انصاری‌فرد هم مصاحبه کردم که بعضی‌ها گفتند برای گرفتن پُست و سمت این کار را کرده‌ام. خدا را گواه می‌گیرم که این‌طور نیست و فقط برای رضای خدا مصاحبه کردم. همه می‌دانند که بارها علیه محمدرضا ساکت و مهدی تاج هم مصاحبه کرده‌ام. چطور می‌توانم با ساکت و تاج بسازم و پست بگیرم؟ تشخیصم این بود که انصاری‌فرد دارد از فوتسال سوءاستفاده می‌کند. هیچ‌وقت مصاحبه‌هایم به نفع کسی نبوده است و مثلاً نگفتم که تاج و ساکت دارند به فوتسال خدمت می‌کنند. اتفاقاً هنوز هم معتقدم فدراسیون دارد حق فوتسال را می‌خورد. حتی اگر همان موقع هم پست می‌گرفتم، می‌گفتم فدراسیون ۱۰ سال است که پاداش قهرمانی در ازبکستان را نداده یا پاداش سومی ‌جام جهانی و قهرمانی جام ملت‌های قبل پرداخت نشده است. تاج و ساکت هم می‌دانند که نمی‌توانند با من کار کنند؛ ولی اگر باز هم کسی بیاید که بخواهد به فوتسال خیانت کند، صدایم درمی‌آید.
حتی کمیته‌های فوتسال هم باید مستقل شود
رفتن انصاری‌فرد از فوتسال اتفاق میمون و مبارکی بود؛ چرا که هیچ تحول مثبتی در فوتسال در زمان مدیریتی او رخ نداد. باید کسی مسئول فوتسال شود که بتواند تغییرات ایجاد کند. فوتسال باید از فوتبال مجزا باشد و کمیته‌هایش مثل کمیته آموزش، داوران، بین الملل و… مستقل تصمیم‌گیری کنند.
دنبال آدمی‌ هستند که با سیاست‌هایشان هم‌خوانی داشته باشد
نمی‌دانم چه کسی رئیس سازمان لیگ فوتسال می‌شود. یک مدت شایعه حضور ابراهیم شکوری به جای انصاری‌فرد در فوتسال مطرح شد که این بحث منتفی شد. فدراسیون برای فوتسال دنبال آدمی ‌است که با سیاست‌هایش هم‌خوانی داشته باشد. معمولاً آدم‌های غیرفوتسالی به این رشته می‌آیند و نتیجه‌اش می‌شود همان اتفاقی که برای تیم زیر ۲۰ سال در مسابقات قهرمانی آسیا افتاد.
در مربیگری رده‌های پایه شایسته‌سالاری حاکم نیست
بیش از ۴۰، ۵۰ مربی در فوتسال آموزش دیده شده‌اند که همیشه کنار هستند. هرکسی که به یک نهاد یا فرد خاصی وصل باشد یا توصیه شود، سرمربی خواهد شد. در رده‌های پایه هیچ موقع شایسته‌سالاری حاکم نبوده است. باید ببینید کشورهای دیگر آسیایی چه کارهایی می‌کنند. برای دوره آموزشی در ترکمنستان بودم و باید بدانید که این کشور در فوتبال و فوتسال پایه چه سرمایه‌گذاری بزرگی کرده است. درست مثل تاجیکستان که حالا در تیم‌های پایه فوتبال پسران ما را شکست می‌دهد.
نمی‌خواهند سفرهای خارجی را از دست بدهند
تنها اتفاق میمون فوتسال در ماه‌های گذشته قهرمانی تیم فوتسال دانش‌آموزان در مسابقات آسیایی بود که زیاد هم بازتاب پیدا نکرد. سال‌هاست که می‌گویم ورزش پایه باید به آموزش و پرورش داده شود؛ چرا که هم پول دارند و هم سالن. دو سال با علی کفاشیان (رئیس سابق کمیته فوتسال) قرار می‌گذاشتیم تا تیم‌های زیر ۱۸ سال فوتسال و بحث استعدادیابی را به آموزش و پرورش بدهیم؛ ولی آقایان به دلایلی که یکی از آنها ترس از دست دادن سفر خارجی بود، از این کار امتناع کردند.
وزارت ورزش ۳۰ میلیارد تومان دور ریخت
وزارت ورزش به موازات آموزش و پرورش المپیاد استعدادیابی را برگزار و نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان پول دور ریخت که حاصلی هم نداشت، در صورتی که اگر این پول را در اختیار آموزش و پرورش می‌گذاشتند ثمره‌اش را می‌دیدند. آقایان رشته‌های ورزشی را هم نمی‌شناسند و حاضر نیستند چنین رویدادهایی را در اختیار آموزش و پروش بگذارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی