[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

ماهان، امیدی در دل مردم یک محله محروم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: آن طرف جاده کمربندی و در چند کیلومتری ورزشگاه بزرگ پارس، حالا یک ورزشگاه جمع و جور احداث شده و شور و هیجانی در بین اهالی ورزش دوست محله قدیمی ‌مهدی‌آباد (کتسبس) ایجاد کرده. یک مجموعه ورزشی خیرساز و یک تیم فوتبال تازه‌تأسیس به نام ماهان که اولین فصل حضور خود در سطح اول فوتبال استان فارس را آغاز کرده است.
روز جمعه نخستین بازی رسمی ‌این تیم در ورزشگاه اختصاصی ماهان واقع در این محله محروم و کم امکانات برگزار شد. حدود 200 نفر از مردم فوتبال‌دوست محله مهدی آباد از آن دیدن کردند و در پایان پیروزی تیمشان را هم جشن گرفتند.
مرتضی کشاورز بازیکن سابق ارژن و مدیر و بازیکن فعلی تیم ماهان می‌گوید: حدود 20 روز است که تمرینات ما آغاز شده. ما آقای مطوری را به عنوان سرمربی تیم انتخاب کردیم و با وجود وقت کمی ‌که داشتیم، خدا را شکر بازیکنان خوبی را جمع و جور کردیم. به‌هرحال با همین بودجه خیلی کمی ‌که داریم، سر می‌کنیم. مرد بزرگی به نام حاج مهدی جوکار، یکی از خیرین بزرگ شهر، این کار را دارند انجام می‌دهند و این مجموعه را ساخته‌اند تا فقط شور و نشاط را به این محل بیاورند. دیدید که چه استقبال خوبی هم شد و چقدر شور و هیجان ایجاد شده بود. چند بازیکن ما اهل همین محله کتسبس هستند. این‌ها فقط در زمین‌های خاکی بازی می‌کردند؛ اما حالا مکان خوبی دارند برای فوتبال بازی کردن و پیشرفت در این ورزش.
وی افزود: اگر کار این مجموعه تداوم داشته باشد، این محله می‌تواند به یک قطب در فوتبال شیراز تبدیل شود. ما همین حالا در این محله 6 تیم زمین خاکی داریم که می‌شود بیش از 100 بازیکن. اگر همین جوان‌ها را بتوانیم دور هم جمع کنیم، رونق زیادی در این محله که یکی از محله‌های پایین شهر محسوب می‌شود ایجاد می‌شود. باور کنید اگر این جوان‌ها به سمت ورزش نیایند، احتمال خراب شدنشان زیاد است. آقای جوکار هم هدفش فقط همین است و ما هم دوست داریم به ایشان کمک کنیم و تا جایی که در توان داریم برای پیشرفت این مجموعه وقت می‌گذاریم.
کشاورز که تا همین چند هفته پیش یکی از بازیکنان اصلی تیم ارژن در لیگ برتر فوتسال کشور بود، حالا می‌خواهد با لباس تیم ماهان در مسابقات فوتبال لیگ برتر استان فارس به میدان برود. او که در نخستین بازی تیمش غایب بود و از روی سکوها بازی را تماشا کرد، در این‌باره می‌گوید: کارت بازی من هنوز صادر نشده و اگر تا پایان هفته صادر شود در بازی بعدی برای تیم ماهان به میدان می‌روم. من قبلاً هم تا 20 سالگی فوتبال بازی کردم و بعد به فوتسال رفتم و حالا اشتیاق زیادی برای بازگشت به فوتبال دارم. خیلی انگیزه دارم و امیدوار هستم در این چندسال آینده حقم را در فوتبال بگیرم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی