[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

تولید مبنای تأمین‌اجتماعی است، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر
معاون امور استان‌های‌سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه تأمین اجتماعی صندوقی است که پایه و اساس آن برمبنای کارگر و تولید است، عنوان کرد: بابت ارزش تولید عددی به اسم دستمزد و عدد مختصری هم به عنوان حق بیمه دریافت‌ می‌شود که زمانی برای بیمه شده پشتوانه باشد.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، روز گذشته در جلسه معارفه مدیر کل تأمین‌اجتماعی فارس، قائم موهبتی گفت: حق‌بیمه و مستمری کارگران پشتوانه‌ای ‌برای آنها است و نمی‌توان مستمری و حق بازنشستگی را از کارگر سلب کرد و پولی که الان کم‌ می‌شود جای دیگری پرداخت‌ می‌شود و مانع تولید نیست. 
وی با بیان اینکه باید از آورده کارگران درست امانت‌داری شود و ارزش آن حفظ و در بازنشستگی مقرری، حمایت درمانی و... داشته‌باشند، تصریح کرد: نشانه‌های‌این آثار در تولید مثبت است. موهبتی خاطرنشان کرد: پاکدستی و مردم‌داری خصلت بسیار ارزشمند مدیران است.
وی با اشاره به انتخاب مدیرکل تأمین‌اجتماعی فارس گفت: فارس با این پهنه فقط ۴۵ درصد تحت‌پوشش دارد و باید این پوشش جمعیتی که امروز تحویل داده‌ می‌شود افزایش داشته‌باشد. وی ادامه داد: میزان پوشش بیمه فارس نسبت به یزد که ۹۰ درصد پوشش دارد فاصله زیادی دارد. مدیرکل جدید تأمین‌اجتماعی فارس دراین جلسه با بیان اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی فارس 751هزار بیمه شده اصلی به همراه جمعیت تحت پوشش2/46 درصدی از جمعیت استان شامل‌ می‌شود، ابراز کرد: در این استان ۲۰۲ هزار نفر مستمری بگیر ‌بازنشسته، ازکار افتاده و... ماهیانه بیش از ۳۲۷ میلیارد تومان دریافت ‌می‌کنند.
ابراهیم کشاورز خاطرنشان کرد: علاوه بر تعهدات بلندمدت؛ 50میلیارد تومان در قالب تعهدات کوتاه مدت، 24میلیارد‌تومان به عنوان مقرری بیکاری و 105میلیارد تومان برای سلامت بیمه‌شدگان به  صورت ماهیانه صرف ‌می‌شودکه سرجمع آن  مبلغی بیش از 371میلیارد تومان است.
به گفته وی افزایش سن امید به زندگی، پیرشدن صندوق  تأمین اجتماعی، افزایش رفاه در زندگی و بازنشستگی‌های ‌بیش از موعد باعث شده  که در زمان فعلی ضریب پشتیبانی در استان به 8/4 درصد برسد و تنها راه برون‌رفت از این موضوع ایجاد تغییر و تحول و همسویی متناسب با تغییرات روز جامعه  است.
کشاورز با اشاره به  مزیت‌های‌نسبی استان در بخش کشاورزی، گردشگری، صنعت و خدمات و عناوینی  همچون قطب‌پزشکی و گردشگری گفت: باید از ظرفیت‌های‌موجود برابر با اصل 29 قانون اساسی به  منظور جذب و افزایش تعداد بیمه‌شدگان بهره گرفت. وی گفت: ایجاد تغییر و تحول در تأمین اجتماعی اهمیت ویژه‌ای ‌دارد و همچنین رشد سواد و ارتقا مشتری‌مداری افزایش رضایتمندی مخاطبان دارد و افزایش تاب‌آوری با شرکای اقتصادی و تشکل‌های‌کارگری نیاز است. 
مدیرکل سابق تأمین‌اجتماعی فارس با بیان اینکه فارس چهارمین استان کشور از حیث جمعیت بیمه شده و مساحت است، عنوان کرد: در مقایسه با یزد استان فارس به واسطه موقعیت اقلیمی و جغرافیای و اینکه بخشی از جمعیت استان از نیروهای نظامی هستند طبیعی است  که بخشی از بیمه شده‌ها تحت پوشش تأمین‌اجتماعی نباشند.
به گفته عبدالکریم نباتی تعامل با جامعه هدف، جامعه کارگری و شرکا هدف سازمان طی ۷ سال گذشته بوده است.
وی یادآورشد: راهکار بررسی و بازنگری قوانین سازمان برای تأمین منابع و امنیت، تغییر فرایند کسب و کار، بازنگری و اصلاح تشکیلات سازمان براساس رشد جمعیت بیمه شده و از همه مهم‌تر تقویت بخش آی تی باید مدنظر باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی