[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

ظریف با فدریکا موگرینی دیدار و گفتگو کرد، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه کشورمان با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بامداد دوشنبه با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
گفتنی است، دیدار ظریف و موگرینی در حالی صورت می‌گیرد که قرار است کمیسیون مشترک برجام با حضور وزرای امور خارجه ایران و۱+۴ (روسیه، فرانسه، آلمان، انگلیس و چین) و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه در نیویورک انجام شود. این نشست با توجه به اقدامات قانونی کشورمان برای کاهش تعهدات خود در چارچوب برجام، از اهمیت بالایی برخوردار است.
محمدجواد ظریف که از روز جمعه برای حضور در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده، تاکنون دیدارهای مختلفی با همتایان خود از چندین کشور ازجمله دانمارک و فرانسه داشته و با رسانه‌های آمریکایی مانند سی‌ان‌ان و سی‌بی‌اس نیز مصاحبه و گفتگو داشته است.
حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان نیز صبح دیروز برای حضور و سخنرانی در سازمان ملل متحد، تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد. قرار است روحانی ضمن دیدار با رهبران چند کشور جهان، در سخنرانی خود در مجمع عمومی طرح ابتکار صلح هرمز را برای ثبات منطقه‌ای ارائه دهد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی