[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

موسوی: ایران برای رعایت حقوق بشر نیازی به تأکیدات مغرضانه دیگران ندارد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به قطعنامه پارلمان اروپا در خصوص حقوق بشر کشورمان، گفت: ایران برای رعایت حقوق بشر نیازی به تأکیدهای مغرضانه و فرصت طلبانه دیگران ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پی صدور قطعنامه اخیر پارلمان اروپایی در خصوص موضوعات حقوق بشری در جمهوری اسلامی ایران، گفت: قطعنامه جانبدارانه، یک سویه، غیر واقع‌بینانه و نا امیدکننده پارلمان اروپا در حالی علیه ایران به رأی گذاشته می‌شود که ایالات‌متحده آمریکا از طریق اعمال تروریسم اقتصادی علیه ایران، حقوق بیش از ۸۰ میلیون انسان را نقض می‌کند؛ مسئله‌ای که از سوی نمایندگان پارلمان اروپا نادیده گرفته می‌شود.
وی صدور این قطعنامه را بیانگر ناآشنایی نمایندگان جدید پارلمان اروپا با تحولات جاری در ایران دانست که صرفاً بر پایه استفاده از اطلاعات نادرست و غیرموثق و برخی جوسازی‌های‌ رسانه‌ای‌ هدفمند، ایران را متهم کرده است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی بیان کرد: اگرچه نیازی به قیاس با کشورهای منطقه نیست اما در بسیاری از حوزه‌ها، وضعیت حقوق زنان و به‌طور کلی حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران با اختلاف زیادی از مرزهای منطقه فراتر رفته است و در موارد متعددی جایگاه زنان ایرانی در شرایطی بهتر از زنان در کشورهای مدعی حقوق بشر قرار دارد.  
موسوی همچنین با اشاره به اینکه ما منکر برخی از کمبودها در این زمینه نیستیم، بر تلاش کشورمان برای فائق آمدن بر آنها بر پایه اصول و ارزش‌های اسلامی و ملی تأکید کرد و افزود: رعایت حقوق بشر برای جمهوری اسلامی ایران از الزامات شرعی،  قانونی و موضوعی در راستای منافع و امنیت ملی است که همواره بدان اهتمام ورزیده که برای رعایت آن نیازی به تأکیدهای مغرضانه و فرصت‌طلبانه دیگران ندارد.
وی در پایان با رد به‌کارگیری استاندارد دوگانه در موضوعات حقوق بشری و استفاده ابزاری از آن علیه دیگر کشورها تصریح کرد: تعامل با اتحادیه اروپایی با صدور اینگونه قطعنامه‌ها و اقدامات در تضاد بوده و قطعاً سازنده نخواهد بود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی