[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

اهتمام دستگاه قضایی برای تحقق رونق تولید، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان و معاونان قضایی دادگستری  فارس از چهار واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهر زرقان  بازدید و در جلسه ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های‌اقتصاد مقاومتی که با حضور تولیدکنندگان برگزار شد مشکلات این واحدها بررسی گردید. 
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس در این بازدید که با هدف حمایت قضایی و حقوقی از واحدهای صنعتی در راستای تحقق رونق تولید و با حضور رئیس کل دادگستری، مسئولان قضایی و اجرای محلی  برگزار شد، مسئولان از ٤ واحدی تولیدی فعال و غیرفعال شهرک صنعتی آب باریک زرقان دیدن کردند. 
در این دیدار نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس در جلسه مشترک با صنعتگران ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای ٨ سال دفاع مقدس به موضوعات مختلفی از جمله مطالبات کارگری، بدهی‌های مالی و معوقات بانکی، کمبود سرمایه در گردش، مسائل حقوقی و قضایی با بانک‌ها و مسائل مالیاتی پرداختند و مهم‌ترین مشکلات مطرح شده توسط صاحبان واحدهای صنعتی را بررسی کردند. 
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در نشست با فعالان صنعتی این منطقه با اشاره به اینکه برخی واحدهای صنعتی این منطقه با اندک بهانه‌ای‌ غیرفعال‌می‌باشند، تأکید کرد: در دورانی که در جنگ اقتصادی تمام عیاری به سر‌می‌بریم باید تلاش کنیم با نهایت همکاری و تعامل موانع بخش تولید را از سر راه برداریم.
وی با اشاره به اهتمام دستگاه قضایی برای تحقق رونق تولید، از بررسی مسائل و مشکلات مربوط به واحدهای صنعتی در ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دادگستری خبر داد و گفت: در این ستاد به مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی به‌صورت دقیق و کارشناسی شده و در چارچوب مقررات و حدود قانون رسیدگی و راهکارهایی برای رفع مشکلات و موانع تولید ارائه می‌شود. 
 رئیس شورای قضایی فارس در جمع تولیدکنندگان منطقه صنعتی زرقان افزود: ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری فارس که با  حضور مسئولان عالی قضایی و دستگاه‌های وابسته به قوه قضائیه و همچنین برخی سازمان‌ها‌ و نهاد‌های‌اجرایی مرتبط با حوزه تولید و صنعت  استان تشکیل‌می‌شود، دارای ظرفیت مناسبی است تا علاوه بر رصد و پایش وضعیت واحدهای صنعتی، گام‌های مؤثری در زمینه حمایت از  رونق تولید و رفع مشکلات بردارد.
رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به این‌که تعطیلی هر واحد صنعتی و تولیدی زیان جبران ناپذیری را به لحاظ اقتصادی و اجتماعی در پی دارد گفت: دستگاه قضایی تمامی تلاش خود را انجام خواهد داد تا در راستای تحقق شعار سال و تأکیدات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های‌ابلاغی ریاست قوه قضاییه با درنظر گرفتن ساز و کارهای قانونی، مشکلات حقوقی واحدهای تولیدی را برطرف نماید.
وی در پایان از تولیدگنندگان خواست ضمن رعایت حقوق کارگران و پرداخت به موقع مطالبات آنان  با رعایت استاندارد‌های ‌زیست‌محیطی، رعایت بهداشت و ایمنی کار و همچنین استاندارد‌های‌تولید تعامل سازنده و دوسویه را ایجاد نمایند.
زرقان یکی از شهرهای صنعتی استان فارس  در ٣٠ کیلومتری شمال شیراز واقع شده که ٢٥ درصد شامل ٤٠٠  واحد صنعتی استان فارس در این شهر استقرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی