[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

تدوین بسته‌های‌حمایتی از تولید، توزیع محصولات کشاورزی، روزنامه شیراز نوین

در راستای ارتقای سطح دسترسی جامعه به سبد غذایی سالم و مطلوب، نشست تدوین و پیاده‌سازی بسته‌های‌حمایتی و تشویقی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص تولید، توزیع و عرضه محصولات کشاورزی گواهی شده با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه در نشست سموم و محصولات خام کشاورزی، بر تهیه و چاپ مقاله‌های‌علمی مرتبط با سلامت مردم از سوی اساتید و محققان دانشگاه تأکید کرد و گفت: یکی از وظایف مجموعه سلامت، اطلاع رسانی مفاهیم مرتبط با سلامت مردم و افزایش آگاهی مردم درباره تغذیه سالم است. مبارزه با عوامل بیماری‌های‌واگیر و غیرواگیر، افزایش آموزش‌های‌آگاهی محور در خودمراقبتی و استفاده از تغذیه و مواد غذایی، با توجه به مؤلفه‌های‌سلامت محور و امنیت مواد غذایی، از دیگر تأکیدات دکتر «علی بهادر» در این نشست بود.
مدیر غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی دانشگاه نیز در این نشست عنوان کرد: با توجه به موضوعات مطرح شده مقرر شد، پیش‌‌نویس بسته‌های‌حمایتی تدوین شده، پس از ارایه نقطه نظرات نهایی معاونت‌های‌مرتبط، برای تصویب نهایی به هیئت رئیسه دانشگاه ارسال شود.
دکتر «محمدمهدی رزمجو» ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع در تضمین و ارتقای سلامت عمومی جامعه، به دستور رئیس دانشگاه مقرر شد، آموزش و فرهنگ‌سازی گروه‌های‌هدف از جمله کشاورزان به عنوان تولیدکننده و مردم به عنوان مصرف کننده به صورت ویژه دیده شود.
او ادامه داد: همچنین به دلیل اهمیت ارتقای سطح تعاملات با دیگر سازمان‌های‌مسئول و متولی، مقرر شد اجرای دقیق شرح وظایف تمامی سازمان‌ها در طرح کشوری ارتقای محصولات خام کشاورزی، از راه کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده استان و زیر نظر کمیته‌های‌تخصصی مرتبط دنبال شود.
در این نشست پیشنهاداتی مرتبط با این موضوع و با محوریت افزایش آگاهی مردم و حفظ سلامت جامعه، ارایه شد.
دکتر «کوروش عزیزی» معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر «محمدجواد خشنود» معاون غذا و دارو دانشگاه، دکتر «فرشاد فلاحتی» مدیر امور بیماری‌ها و مراکز تشخیصی و درمانی دانشگاه و نمایندگانی از معاونت‌های ‌درمان و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز در این نشست حضور داشتند

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی