[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

مسئولیت‌پذیری در کنار علم‌آموزی باشد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله‌رحیمی در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه مختارنامه ضمن تبریک شروع بهار دانش و علم، دانش‌آموزان را سربازان پرتلاش راه علم و معرفت دانست و ابراز امیدواری کرد با مجاهدت در این مسیر ادامه دهنده راه کسانی باشند که با ایثار و رشادت از مرزهای میهن دفاع کرده‌اند. 
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به هم‌زمانی آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس، عنوان کرد: در آن دوران همرزمان شهید ما در سنگرهای دفاع و مقاومت درس رشادت و از خود گذشتگی را به ما آموختند. 
وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ، سیاستگذاران و معلمان و مربیان دانش‌آموزان را به گونه‌ای تربیت کردند که افتخارات بزرگی را در جبهه‌های حق علیه باطل رقم بزنند، ابراز امیدواری کرد. امروز نیز معلمان و مربیان به پرورش نسلی بپردازند که در آینده افتخارآفرینان کشور بوده و پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در قله‌های پیشرفت جهانی به اهتزاز در آورند. 
رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس، با تأکید بر اینکه روش‌های آموزشی باید به گونه‌ای باشد که شوق و انگیزه تحصیل و حضور در مدرسه در دانش‌آموزان هر روز بیشتر شود، اظهار کرد: محیط‌های آموزشی باید مکانی برای تقویت مراودات و تعاملات اجتماعی دانش‌آموزان، تقویت کارهای گروهی، تمرین عشق، محبت و نوع‌دوستی باشد. 
دکتر رحیمی یادآور شد، معلمان نیز بی‌تردید به این امر واقف هستند که احترام، کرامت، صفات و رفتار پسندیده در مراکز آموزش به دانش‌آموزان انتقال می‌یابد. 
وی عنوان کرد: احترام به قانون، رعایت قانون، مسئولیت‌پذیری از دیگر موضوعاتی است که باید در مدرسه به دانش‌آموزان آموزش داده شود. 
استاندار فارس پیشرفت کنونی کشورهای توسعه یافته را مدیون توجه به امر آموزش و پرورش دانست و تأکید کرد: بی‌تردید هزینه‌ای‌که در آموزش و پرورش صرف می‌شود یک سرمایه‌گذاری حائز اهمیت در راستای آینده‌سازی است. 
دکتر رحیمی خاطرنشان کرد: آنچه امروز سبب تحول در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شده است نیز دستاورد سرمایه‌گذاری‌های ‌آموزش و پرورش بوده است. 
نماینده عالی دولت با اشاره به وجود مؤلفه‌های ‌اثرگذار در امر آموزش، به تشریح این چند موضوع پرداخت و گفت: نخستین مؤلفه آموزگاران و معلمان و فرهنگیان هستند که ابتدا باید کرامت آنها حفظ شده و مطالبات به حق آنها نیز پیگیری شود. 
وی با بیان اینکه قشر فرهیخته فرهنگیان همواره در راه کشور از خود گذشتگی کرده‌اند، بیان کرد: بی‌شک معلمان عزیز شرایط امروز کشور را به خوبی درک می‌کنند و در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بر‌می‌دارند. 
دکتر رحیمی محتوای آموزشی را مؤلفه دوم امر آموزش برشمرد و بر لزوم عملیاتی شدن سند تحول آموزش و پرورش تأکید کرد. 
استاندار فارس خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان مؤلفه دیگر آموزش هستند که باید همه صفات خوب انسانی، اخلاقی و اسلامی را بیاموزند و فرصت برای شکوفایی علمی آنها مهیا شود . 
وی فضای آموزشی را مؤلفه چهارم امر آموزش و پرورش دانست و بر لزوم توجه به توسعه و تجهیز این فضاها تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی