[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

مدیرکل آموزش و پرورش فارس: ۹۰۰ هزار دانش‌آموز فارسی راهی مدرسه شدند، روزنامه شیراز نوین

حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز استان فارس صبح دوشنبه اول مهر با حضور در بیش از هشت هزار واحد آموزشی در ۵۹ منطقه‌ آموزش و پرورش این استان سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ را آغاز کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در این مراسم که در آموزشگاه دخترانه مختارنامه شیراز برگزار شد، گفت: بازگشایی مدارس هر ساله با هفته دفاع مقدس مقارن می‌شود که یادآور رشادت‌ها، شجاعت‌ها و ایثارگری‌های ملت ایران در هشت سال دفاع از کیان میهن اسلامی است.
عسکر نجفی افزود: در این روزها که فضای تهدید مستکبران بر آسمان کشورمان سایه افکنده است جا دارد که فرهنگ شهادت و رشادت و شجاعت و دلیری را بیش از پیش در ذهن و روان دانش‌آموزان جاری و ساری کنیم و به آنان بیاموزیم با الهام از مکتب حسین(ع) رهروان خوبی برای شهدا باشند.
وی بیان کرد: امروز حدود ۹۰۰ هزار نفر دانش‌آموز راهی بیش از هشت هزار واحد آموزشی شده‌اند و حدود ۶۵ هزار نفر پرسنل آموزشی، اداری و خدماتی امور دانش‌آموزان را برعهده دارند و ۵۹ منطقه آموزش و پرورش استان تلاش شبانه‌روزی کردند تا زمینه را برای حضور دانش‌آموزان فراهم کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با تلاش‌های صورت گرفته توانسته‌ایم فضای آموزشی بیشتری را برای سال تحصیلی جدید فراهم کنیم که ۲۲ پروژه بزرگ آموزشی در روزهای ابتدایی مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد و با این بهره‌برداری حدود ۴۰۰ کلاس درس به مجموع کلاس‌های درس استان اضافه می‌شود.
نجفی افزود: این روند در طول سال تحصیلی نیز ادامه خواهد داشت و با تکمیل فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی زمینه‌های استفاده بهتر دانش‌آموزان از فضاهای ایمن و استاندارد را فراهم می‌کنیم.
وی ادامه داد: در حوزه نیروی انسانی که مهم‌ترین بحث در آموزش و پرورش است به رغم کمبود بیش از ۲ هزار معلم برای سال تحصیلی جدید با تمیهدات اندیشیده شده امروز بدون کوچکترین نگرانی همه کلاس‌های درس از معلم برخوردار هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: ۲هزار و ۵۰۰ نیروی تازه نفس و جدید در روزهای گذشته از طریق اعتباری که دولت در اختیار آموزش و پرورش گذاشت، ساماندهی شدند و با استفاده از سربازان معلم، بازنشستگان و نیروهای نوبت دوم و اضافه تدریس همه کلاس‌های درس از معلم برخوردار شدند.
نجفی اظهارکرد: در زمینه تجهیزات نزدیک ۲ میلیارد تومان تجهیزات ورزشی در روزهای آینده در اختیار مدارس استان قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در زمینه توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بزرگترین هنرستان کشور تحت عنوان هنرستان شهید بهشتی شیراز دیروز به بهره‌برداری رسید که با حدود هزار و ۲۰۰ هنرجو در ۱۱ رشته فعالیت خود را آغاز کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: همچنین در زمینه استفاده از فضاهای آموزشی بزرگ و فاخر مجموعه حیات طیبه را افتتاح می‌کنیم که بیش از ۲ هزار دانش‌آموز ناحیه چهار شیراز در این آموزشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد.
نجفی افزود: در چند روز آینده برای کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت جشن عاطفه‌ها را با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار خواهیم کرد.
وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم در کنار بحث درس و مشق، بحث مهارت‌آموزی را در مدارس در دستور کار قرار دهیم.
وی اضافه کرد: امیدواریم با اجرای سند تحول بنیادین بتوانیم به تربیت چند بعدی آموزش و پرورش اقدام و شهروندانی تربیت کنیم تا در آینده در برابر انواع آسیب‌های اجتماعی ایستادگی کنند. 
آیین استانی زنگ بازگشایی مدارس استان فارس و آغاز هفته دفاع مقدس با حضور مجید قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش، عنایت‌الله‌رحیمی استاندار فارس، عسکر نجفی مدیرکل آموزش و پرورش فارس و جمع دیگری از مدیران استانی در آموزشگاه دخترانه مختارنامه آموزش و پرورش ناحیه چهار شیراز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی