[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

آغاز توزیع نوشت افزار توسط توزیع برق شیراز در مدارس، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با اولین روز از سال تحصیلی جدید، با حضور مسئولان ارشد استان فارس، نوشت‌افزارهای تهیه شده از محل صرفه‌جویی در هزینه چاپ قبوض کاغذی برق، در مدارس مناطق کمتر برخوردار شیراز توزیع شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، صبح دوشنبه اول مهرماه هم‌زمان با آئین نمادین آغاز سال تحصیلی جدید و با حضور استاندار فارس، مدیرعامل و معاونان شرکت توزیع برق شیراز، مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش فارس، توزیع نوشت افزار بین دانش‌آموزان در مناطق کمتربرخوردار، از محل صرفه‌جویی در هزینه چاپ قبوض کاغذی برق شروع شد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: از محل صرفه‌جویی هزینه چاپ قبوض کاغذی، تعداد چهار هزار بسته نوشته‌افزار مورد نیاز دانش‌آموزان استان فارس توسط توانیر تأمین شده است. جلال زراعت‌پیشه با بیان اینکه 2 هزار بسته از این تعداد در شهرستان شیراز توزیع می‌شود، گفت: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، دانش‌آموزان مستعد دریافت این بسته‌ها مشخص شده‌اند.
او با یادآوری اینکه توزیع لوازم التحریر اقدامی هماهنگ و یکپارچه بوده که توسط شرکت توانیر برنامه‌ریزی شده و شرکت‌های‌توزیع آن را اجرایی کرده اند، گفت: در اولین روز از مهر و بازگشایی مدارس، کار توزیع نوشت‌افزارهای تهیه شده بین دانش‌آموزان مناطق کمتر‌برخوردار شیراز با حضور استاندار فارس، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل کمیته امداد فارس و به شکل نمادین در ۲ مدرسه اجرایی شد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز یادآور شد: براساس اطلاع‌رسانی‌های ‌انجام شده، از اول مهرماه، قبوض کاغذی تمام مشترکان برق سراسر کشور حذف و قبض سبز جایگزین آن خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: حذف قبوض کاغذی علاوه بر کمک به حفظ محیط‌زیست به دلیل کاهش مصرف کاغذ، در هزینه‌های‌جاری صنعت برق هم تأثیرگذار خواهد بود به طوری‌که از محل صرفه‌جویی هزینه صدور قبوض کاغذی، امکان تأمین 100 هزار بسته لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت سراسر کشور فراهم شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیرازگفت: طرح حذف قبوض کاغذی تاکنون در هشت شهرستان تحت مدیریت این شرکت، بالغ بر 98 درصد پیشرفت داشته است به این معنا که 98 درصد از مشترکان، شناسه ۱۳ رقمی قبض خود را برای دریافت پیامکی اطلاعات مربوط به هزینه بهای برق مصرفی، به سامانه ۳۰۰۰۱۱۱۲ اعلام کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، برابر اعلام قبلی توانیر، از ابتدای مهر توزیع قبوض کاغذی برق برای تمام مشترکان سراسر کشور متوقف شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی