[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

با جدیت به دنبال توسعه انجمن‌های ورزشی هستیم، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان فارس گفت: توانمندی و ظرفیت بالای ورزش فارس موجب حضور نمایندگان شایسته در تیم‌های ملی کشور شده است. به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، کامبیز ایوب زاده با بیان اینکه هیئت انجمن‌های ورزشی فارس رتبه چهارم کشور را در اختیار دارد با تشریح برنامه‌های این هیئت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی ‌گفت: حدود ۲۰ رشته ورزشی در این فدراسیون فعالیت دارند و با توجه به اینکه برخی ورزش‌های ما پتانسیل فدراسیون شدن را دارند؛ اما به دلیل صرفه جویی در هزینه‌های مالی وزارت ورزش و جوانان فعلاً تصمیمی ‌در جدایی برخی از این رشته‌ها ندارد و هیئت انجمن‌های ورزشی فارس هم با جدیت پیگیر و در حال توسعه روزافزون آنها است.
وی با بیان اینکه برخی از این رشته‌های ورزشی انجمن دارای بعد قهرمانی بالایی در کشور و رقابت‌های بین المللی هستند، افزود: راگبی، سپک تاکرا، جهت یابی، اسپوکس، فوتبال روی میز، ورزش‌های هوایی و کیک بوکسینگ واکو از جمله ورزش‌های زیرمجموعه هیئت انجمن‌های ورزشی هستند.
ایوب زاده بیان کرد: استان فارس در راگبی همیشه در جایگاه قهرمانی حضور دارد و همچنین تیم ملی سپک تاکرا با سرمربیگری حمید جعفری، نماینده خوب شیراز توانست مقام نخست رقابت‌های قهرمانی جهان در تایلند را کسب کند که افتخار بزرگی برای ایران محسوب می‌شود.
رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی فارس با اشاره به اینکه فدراسیون دیدگاه خوبی به توانایی‌های هیئت انجمن‌های ورزشی فارس دارد، در ادامه صحبت‌هایش با خبرنگار روابط عمومی‌ گفت: با توجه به اینکه راگبی، پینت بال و رشته‌های آبی در المپیک حضور دارند برنامه ویژه‌ای برای مستعدان این رشته‌ها داشته باشیم، تا جایی که بر اساس امکانات و زیرساخت‌های موجود تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش منعقد کرده‌ایم که در رده‌های مختلف سنی از ورزشکاران توانمند بهترین استفاده را ببریم و تاکنون هم فارس در تیم‌های ملی نمایندگان خوبی دارد و حتی سرمربی تیم ملی نوجوانان هم از این استان برگزیده شده است.
کامبیز ایوب زاده درباره مدیریت این رشته‌های ورزشی که در یک هیئت اداره می‌شود و همچنین وجود زیرساخت‌های ورزشی جهت آموزش علاقه‌مندان گفت: هر کدام از این رشته‌ها یک رئیس کمیته دارند؛ اما به دلیل نوپایی و عدم قدمت بالای برخی از این ورزش‌ها باید اماکن ورزشی بیشتری در اختیار این هیئت قرار بگیرد. در حال حاضر مجموعه ۲۲ آبان و استادیوم حافظیه جزء مجموعه‌های ورزشی انجمن است و برای اینکه از همه فرصت‌ها در جهت توسعه این رشته ورزشی‌های استفاده کنیم به جز ورزش‌های آبی باشگاه‌های خصوصی هم کمک شایانی به ما می‌کنند.
وی همچنین درباره توانایی مربیان و داوران فعال در هیئت انجمن‌های ورزشی گفت: از زمانی که بنده این مسئولیت را پذیرفتم، توجه ویژه به این موضوع داشته و همیشه در تلاش هستیم دوره‌های مربیگری و داوری کشور را در استان فارس و شهر شیراز برگزار کنیم.
وی در ادامه مطلب توضیح داد و گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های این هیئت حضور نمایندگان فارس در کادر تیم‌های ملی راگبی، فوتبال روی میز و سپک تاکرا است. همچنین در مبحث داوری نیز یکی از داوران فارسی مسابقات را در رقابت‌های آسیایی جاکارتا قضاوت نمود و در مجموع این توانایی وجود دارد که در رقابت‌های مهم بین المللی این استان می‌توانند نمایندگان بیشتری در بازی‌های جهانی و المپیک و آسیایی داشته باشد.
رئیس انجمن ورزشی فارس با بیان اینکه بیمه ورزشی ورزشکاران ۴۰ درصد افزایش داشته نسبت به انجام میزبانی استان فارس در رقابت‌های مختلف گفت: ما همیشه از برگزاری رویدادهای مهم ورزشی در فارس استقبال می‌کنیم؛ زیرا جاذبه‌های ما در جهت توسعه توریسم ورزشی و درآمد اقتصادی بسیار پویا است، به همین دلیل در شهریور ماه امسال با تصمیم فدراسیون چهار برنامه مهم ورزشی در شیراز میزبانی کردیم و در مدت زمان ۱۰ روز و به صورت هم‌زمان میزبان رنکینگ جهانی دارت به نام شیراز اوپن، رؤسای انجمن‌های دارت کشور، مسابقات قهرمانی نوجوانان پسر و دختر کشور و همچنین نوزدهمین اردوی تیم ملی دارت بودیم. این موضوع نشان می‌دهد به دلیل توانایی بالای هیئت فارس، فدراسیون این اعتماد را به استان فارس داشته است.
وی درباره فعالیت هیئت انجمن‌های ورزشی در شهرستان‌های فارس گفت: بر اساس آمایش استانی و پتانسیل شهرستان و انجمن‌های تحت پوشش و همچنین بنا بر امکانات موجود این رشته‌ها را فعال کرده و برخی از این ورزش‌ها باید در همه شهرستان‌ها به صورت اجباری فعالیت نمایند؛ اما سایر رشته‌های ورزشی که نیاز به زیرساخت اختصاصی دارند را در حال حاضر نمی‌توان در شهرستان‌ها فعال کرد.
کامبیز ایوب زاده با بیان اینکه طی این سال‌ها اتفاقات خوبی در توسعه زیرساخت استان افتاده است، اظهار داشت: افزایش سرانه ورزشی استان به طور حتم ورزش‌های زیرمجموعه هیئت ما هم بهره برداری مناسبی از این وضعیت انجام می‌دهد و احداث سالن‌های چند منظوره در بسیاری از نقاط مختلف استان و همچنین ورزشگاه ۶ هزار نفری می‌تواند به لحاظ اقتصادی زمینه‌ساز گردشگری ورزشی باشد و هیئت انجمن‌های ورزشی فارس می‌تواند در برخی رقابت‌ها به عنوان میزبان پس از اتمام مسابقات با حمایت اداره کل تور گردشگری در سطح استان و شیراز برگزار کند.
ایوب زاده در پایان از حیدر علی کامیاب مدیر کل و معاونان اداره کل ورزش و جوانان تشکر و قدردانی نمود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی