[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

بانک‌ها ‌زنجیره تولید را کامل کنند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس از بانک‌های‌استان فارس خواست با رویکرد جدید وارد کمک به بنگاه‌های‌اقتصادی شوند و در ادامه یادآور شد: نهاد‌های‌تأمین منابع مالی بخشی مهم از اجرا زنجیره رونق تولید هستند بنابراین باید به طریقی علمی و منطقی تعامل خود با سایر اجزا این زنجیره را تعریف کنند.
به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استان فارس،  دکتر عنایت الله‌رحیمی در  جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری که با موضوع بررسی عملکرد بانک‌های‌استان و تسهیلات و منابع مالی برگزار شد، به ابلاغ آیین نامه جدید کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری، عنوان کرد: باید هر جلسه تصمیمات جلسه گذشته اندازه‌گیری شده و تغییرات ملموس باشد.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه رابطه مستقیمی بین ارزیابی‌های‌ملی و عملکرد این جلسات و آمارهایی که ارائه ‌می‌شود وجود دارد، از مسئولان دستگاه‌ها‌ و اعضا کارگروه‌ها‌خواست به این موضوع توجه ویژه‌ای ‌داشته‌باشند. وی بیان کرد: به منظور تسهیل در تصمیم‌گیری‌ها ‌این اختیار را به گروه‌های‌کاری داده‌ایم که موضوعات را در جلسه شواری برنامه‌ریزی به تصویب برسانند و اگر موضوع ویژه‌ای ‌وجود داشت در جلسه کارگروه به آن بپردازند. نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اهمیت جایگاه بانک‌ها‌ در رونق اقتصادی و رونق تولید، اظهار کرد: بانک‌ها بر مبنای منافع خود تصمیمی میگ‌یرند و انتظار ما نیز این نیست که بر خلاف آن عمل کنند؛ اما انتظار داریم به اهمیت تولید توجه کنند. دکتر رحیمی با بیان اینکه بانک‌ها‌ به این موضوع توجه داشته‌باشند که  ریسک و ثبات در جامعه برای همه یکسان است، خاطرنشان کرد: کمک دولت به بانک‌ها‌ همواره بیش از همراهی آنها با سیاست‌های‌ دولت است. وی از بانک‌های‌استان فارس خواست با رویکرد جدید وارد کمک به بنگاه‌های‌اقتصادی شوند و در ادامه یادآور شد: نهاد‌های‌تأمین منابع مالی جزیی مهم از اجرا زنجیره رونق تولید هستند بنابراین باید به طریقی علمی و منطقی تعامل خود با سایر اجزا این زنجیره را تعریف کنند.
رئیس کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان درباره اینکه بعضی از بانک‌ها‌عضو شورای هماهنگی بانک‌های‌استان نیستند، خواهان همراهی این بانک‌ها ‌با روند توسعه و تولید در استان شد و گفت: امکانات و تسهیلات مختلفی از جمله تأمین امنیت در استان وجود دارد که همه این بانک‌ها‌ از آن بهره مند هستند. 
استاندار فارس با بیان اینکه بررسی نسبت مصارف به منابع بانک‌ها‌ باید هدفمند و تخصصی باشد، تأکید کرد: این نسبت‌ها‌باید تحلیل شده و در سطح ملی و استان‌های‌هم تراز با فارس مقایسه شود. وی همچنین از بانک‌ها‌خواست طرح‌های ‌مجوز بدون نام را بررسی کرده و در صورت اینکه موردی مناسب با ارائه تسهیلات خود نمی‌یابند به ارائه طرح از سوی خود بپردازند. استاندار فارس همچنین از مجموعه اقتصادی استانداری خواست عملکرد فرمانداران و دستگاه‌های‌ متولی در راستای تحقق طرح‌های‌مجوزهای بدون نام سرمایه‌گذاری، هر بنگاه یک اشتغال و ایجاد حداقل 200 شغل در هر شهرستان توسط فرمانداران را بررسی کرده و گزارشی در این زمینه ارائه دهند.
دکتر رحیمی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نیز خواست بخشی از سپرده‌های‌بانکی خود را در بانک‌های‌تخصصی و مربوط با فعالیت اختصاصی خود قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی