[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

سالانه به‌طور میانگین ۱۰ هزارمتر مربع خط لوله نفت و گاز تعمیر می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی اعلام کرد که از زمان تشکیل این شرکت، سالانه بین 5 تا 15 هزار متر مربع از خطوط لوله نفت و گاز به دلیل خوردگی محیط و فرسودگی با حضور بیش از 40 پیمانکار تعمیر و بهسازی می‌شود. به گزارش ایسنا، حمید‌ایزدی چهارشنبه 3 مهر در آیین آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز و پتروشیمی در شیراز با بیان اینکه شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی قریب به 30 درصد از گاز ایران را تأمین می‌کند، گستره عمل این شرکت را استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان و مناطق عملیاتی مختلف کشور اعلام کرد.
وی ادامه داد: شرکت متبوع در مناطق پارسیان، آغار و دالان، میدان گازی سرخون بندرعباس، شهرستان جم و میدان کنگان استان بوشهر در حال فعالیت است.
به گفته مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، دو میدان نفتی در منطقه سروستان و خشت و کنارتخته توسط این شرکت در حال راه‌اندازی است که طی یک‌سال آینده میدان گازی خشت به بهره‌برداری خواهد رسید. ایزدی ادامه داد: خوشبختانه فارس توانسته پا به پای صنعت عظیم نفت و گاز و پتروشیمی به ویژه در شهرستان شیراز، گام‌های خوبی را در بعد تأمین کالا و خدمات بردارد.
وی عنوان کرد که اگرچه فارس مزین به سرمایه‌های عظیم و خدادای نفت و گاز است اما این منابع هم محدود و هم تجدیدناپذیر است، لذا باید از این فرصت بی‌نظیر با سرعت بیشتر و بسترسازی توسط مجموعه حاکمیتی استفاده کرد. شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ادامه داد: این شرکت مباحث بهداشت و ایمنی و محیط‌زیست را در اولویت کاری خود قرار داده است.
ایزدی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه، صنعت و مجموعه حاکمیتی با همکاری بخش خصوصی بتوانند عرصه ظهور توانمندی‌ها و پیشرفت‌های بیشتری در عرصه نفت و گاز فراهم کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی