[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

بیش از چهارهزار شرکت دانش‌بنیان در فارس فعال است، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش‌بنیان اتاق بازرگانی فارس گفت: حدود چهار هزار و 500 شرکت دانش‌بنیان در استان فارس فعال است.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، امید ماهرانی در جلسه کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش‌بنیان که با حضور اعضای آن در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: با توجه به سبقه استان فارس در بحث آی تی و برخوداری از نیروی متخصص، سازمان‌ها‌ باید حمایت بیشتری از کارآفرینان و شرکت‌های‌ دانش‌بنیان داشته‌باشند.
وی با بیان اینکه تقویت شرکت‌های‌دانش بنیان امری مهم در رونق اقتصادی استان است، افزود: متأسفانه حمایت‌های‌دستگاه‌های‌دولتی و خصوصی از کارآفرینان یا کم است و یا موازی که تهیه ساز و کاری برای ارائه حمایت‌های ‌مؤثر به کارآفرینان در استان موضوعی حائز اهمیت است. ماهرانی اظهارداشت: رویکرد اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان حمایت از شرکت‌های ‌دانش‌بنیان و کارآفرینان استان است و این درحالی است که این شرکت‌ها نیز باید همه ظرفیت خود را به‌ کار گیرند و ارتباطاتی که لازم است را با اتاق برقرار کنند. وی با بیان تأثیر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط فعلی اقتصاد کشور اضافه کرد: روحیه کارآفرینی باید در جامعه ترویج و نهادینه شود زیرا اقتصاد فعلی و آینده ما نیاز به کارآفرین دارد. ماهرانی همچنین با اشاره به برگزاری روز ملی صادرات و تعیین صادرکننده نمونه استانی ادامه داد: در حال حاضر صادرات نرم افزار و صادرکنندگان در بخش دانش‌بنیان در استان فارس وجود دارد اما متأسفانه در فرآیند تعیین صادرکننده نمونه استانی این بخش دیده نشده است. در این جلسه زاهدیان مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی استان فارس به ارائه گزارشی پیرامون فعالیت‌های‌جهاددانشگاهی هچون سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان، مرکز نوآوری و شکوفایی و دفتر کارآفرینی و شکوفایی در راستای حمایت از کارافرینان و شرکت‌های ‌دانش‌بنیان ارائه کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی