[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

ساخت تراموا در گام دوم، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، «حیدر اسکندرپور» در دیدار با هیئت آلمانی متشکل از مدیرعامل و مدیر برنامه‌ریزی شرکت مشاور حمل و نقل درسدن - برلین و رئیس دپارتمان محیط‌زیست درسدن گفت: به منظور کاهش ترافیک ناشی از عملیات اجرایی و افزایش رضایتمندی شهروندان، احداث تراموای شیراز در فازها و قطعات مختلف برنامه‌ریزی و اجرا شود.
شهردار شیراز خطاب به هیئت آلمانی تأکید کرد: در این راستا تراموای شیراز طی نخستین فاز در مسیر کوتاه و اثرگزار در محدوده مرکزی شیراز اجرا شود و در انتها با تکمیل قطعات مختلف، پروژه تراموا به بهره‌برداری کامل برسد. «مهندس اسکندرپور» اضافه کرد: بهره‌برداری از فازهای مختلف تراموا و استفاده شهروندان از این وسیله حمل و نقل منجر به همراهی بیشتر مردم برای تکمیل پروژه تراموا‌ می‌شود. 
شهردار شیراز با بیان اینکه اجرای پروژه تراموا در شیراز نتیجه تلاش شهرداری و استفاده از دانش و تجربه آلمانی است، افزود: در پروژه تراموای شیراز، هیئت آلمانی نقش مشاور ارشد را دارد که مطالعات به تأیید نهایی آنها‌ می‌رسد و بر نحوه اجرای پروژه نیز نظارت‌ می‌کنند. 
وی با ابراز امیدواری از همکاری مشترک با هیئت آلمانی گفت: شیراز در بین کلانشهرهای ایران، نخستین شهری است که در مسیر ایجاد تراموا قدم گذاشته و امیدوارم سایر کلانشهرهای ایران نیز با دیدن نتیجه این همکاری مشترک به سمت ایجاد تراموا ترغیب شوند.
دکتر «مجتبی زوربخش» معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در نشست با هیئت آلمانی گفت: با توجه به تعاملات انجام شده در زمینه انتقال دانش فنی از سوی هیئت آلمانی به شهرداری شیراز، هم اکنون این آمادگی وجود دارد که در شش ماهه دوم امسال عملیات اجرایی تراموا در شیراز آغاز شود.
ایجاد تراموا در شیراز تصمیم شجاعانه‌ای ‌است
«توماس فلوگه» مدیرعامل شرکت مشاور حمل و نقل درسدن - برلین  (VCDB)در دیدار با شهردار شیراز گفت: کار و تصمیم شجاعانه‌ای ‌چون تراموا به این شهر چهره جدیدی‌ می‌دهد.
«فلوگه» با بیان اینکه شرکت مشاور حمل و نقل درسدن - برلین معتقد به اجرای پروژه تراموا در قطعات مختلف است، اضافه کرد: پیشرفت خوبی در زمینه اجرای تراموا در شیراز صورت گرفته است.
وی ضمن تأکید بر اینکه طراحی و مطالعات و خریداری سیستم‌ها ‌و تجهیزات باید به صورت موازی انجام شود، گفت: کمال‌گرایی آلمانی و سرعت ایرانی باید در کارها ادغام شود تا پروژه با سرعت بیشتری وارد مرحله اجرا شود.
مدیرعامل شرکت مشاور حمل و نقل درسدن - برلین  (VCDB) با توجه به تجربیات گسترده این شرکت در خصوص اجرای تراموا افزود: آغاز عملیات اجرای تراموا به علت تأثیری که بر میزان ترافیک ‌می‌گذارد، نیازمند آمادگی و اطلاع‌رسانی به شهروندان در راستای استفاده کمتر از خودروهای شخصی است.
تراموا خصوصیت سبز بودن شیراز را تقویت ‌می‌کند
«ماتیاس نوربرت زوبیش» مدیر برنامه‌ریزی شرکت مشاور حمل و نقل درسدن - برلین در این نشست گفت: تراموا یک سیستم حمل و نقل کلان است که باید برای اجرای آن به جزییات بسیاری توجه شود.
«زوبیش» با اشاره به وجود باغات در شیراز عنوان کرد: تراموا ‌می‌تواند خصوصیت سبز بودن شیراز را تقویت کند. 
مدیر برنامه‌ریزی شرکت مشاور حمل و نقل درسدن - برلین  خطاب به شهردار و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: برای احداث تراموا در شیراز با توجه به تعاملات انجام شده و مشخص بودن نقش طرفین، در مسیر درستی قرار داریم.
اجرای تراموا کیفیت جدیدی از همکاری را به نمایش ‌می‌گذارد
«کریستین هرمان کورندورفر» رئیس دپارتمان محیط‌زیست درسدن نیز در این نشست تأکید کرد: اجرای قطعه اول تراموا در شیراز، فرصتی مناسب برای تعامل و همکاری بین بخش‌های‌مختلف مدیریت شهری و ادارات سطح این شهر است که کیفیت جدیدی از همکاری را نه تنها بین درسدن و شیراز بلکه بین ادارات مختلف شیراز تعریف ‌می‌کند.
«کورندورفر» تصمیم شهردار شیراز مبنی بر اجرای تراموا را تصمیم بسیار شجاعانه‌ای ‌دانست و افزود: پس از تعامل و مذاکره با هیئت شهرداری شیراز در درسدن شاهد سازماندهی و برنامه‌ریزی هیئت شیرازی برای انجام امور مربوط به تراموا بودیم که این موضوع جای تقدیر دارد.
وی خاطرنشان کرد: حضور در شیراز و برگزاری جلسات مختلف با شهردار، معاونت حمل و نقل و ترافیک و معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز ضامن پیشرفت کار و توافق برای برداشتن گام‌های ‌بعدی است. 
 رئیس دپارتمان محیط‌زیست درسدن با بیان اینکه امروز در شهرداری شیراز حرکتی مثبت به سمت پایداری منابع آب ایجاد شده است، گفت: در جلسه مرتبط با سیل که با معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز برگزار شد، مسائل مربوط به ایمنی شهروندان در رخدادهایی همچون سیل مورد بررسی قرار گرفت و تجربیات درسدن در خصوص سیل به مدیران این حوزه منتقل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی