[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

الگوبرداری یزدی‌ها‌ از مجمع خیرین شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز: رسالت ما فرهنگ‌سازی است 

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز گفت: بعد از شهر کاشان، مشهد، بندرعباس، رشت و شهرستان‌های جهرم، سروستان، فسا، این بار یزدی‌ها به منظور راه‌اندازی مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ‌ساز یزد از مجمع مذکور الگو برداری نمودند.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد به همراه مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز و دیگر مسئولان مربوطه از چند پروژه فرهنگی، عمرانی، ورزشی بازدید نمود. سید علی مشتاقیون گفت: تنوع فعالیت‌ها ‌و طرح‌های اجرا شده و دردست اجرا اعم از طرح‌های‌عمرانی و فعالیت‌های‌فرهنگی به‌خصوص طرح سراهای فرهنگ مهربانی در حمایت از اقشار نیازمند و جذب انواع کمک‌های‌شهروندان، بسیار شایسته و قابل تقدیر است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد اظهار داشت با توجه به اینکه چند سال از عمر مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز ‌می‌گذرد اما این مجمع به خوبی توانسته در حوزه شهری  و در بحث امور خیر ظرفیت خیرین را در حوزه شهری نشان دهدو دسترسی به این مهم نتایج کار این مجمع می‌باشد.
سیدعلی مشتاقیون با اشاره به اینکه در دهه‌های‌گذشته 70 درصد کارکرد امور وقف در حوزه خدمات شهری به کار گرفته  می‌شد، اظهار داشت: در یزد 200 یا 300 سال گذشته شهروندان عمدتاً در کار خیر نقش داشتند از جمله فعالیت خیرین در حوزه شهری درختکاری، احداث مساجد و ساخت آب انبار بود.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد بیان نمود: فضای حاکم در بین فعالان و مکان‌های مرتبط با مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز بسیار معنوی وفرهنگی که حائز اهمیت است.
وی گفت: امیدواریم با بهره‌گیری از تجربیات مؤثر مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز بتوانیم هرچه زودتر شاهد چنین مجمعی در شهر یزد باشیم.
سیدعبدالرضا دستغیب با بیان اینکه رسالت اصلی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز، فرهنگ‌سازیست تصریح کرد: مردم نیک‌اندیش شیراز 160هزار نفر ساعت در طرح ترافیک، فضای سبز، سراهای فرهنگ مهربانی، سرای یار مهربان وقت خود را وقف نموده‌اند. وی در خصوص سراهای فرهنگ مهربانی این چنین نقل کرد: در چند سال اخیر شهروندان نیک‌اندیش شیرازی 420هزار قلم کالا به سراهای فرهنگ مهربانی اهدا نموده‌اند.
وی در ادامه افزود: مجمع خیرین این بستر را فراهم نمود تا در راستای نیاز‌های‌شناخته شده شهر خیرین با توجه به علایق و سلایق خود نسبت به برآورد آن نیازها مشارکت کنند.
در پایان به رسم یادبود تندیس نشان مهربانی به معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد اهدا گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی