[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

اعلام فراخوان اولین جشنواره رادیکال پرفورمنس، روزنامه شیراز نوین

ایلنا: اولین جشنواره بین‌المللی رادیکال پرفورمنس با هدف تجمیع حوزه‌های گوناگون اجرا در بهار و تابستان ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.
کانون نیومدیای موزه هنرهای معاصر در زیر مجموعه‌های اجرایی، آموزشی و پژوهشی خود، جشنواره بین‌المللی رادیکال پرفورمنس را که بر پایه مطالعات بینارشته‌ای شامل بخش‌های متنوعی است، برگزار خواهد کرد.
امیر راد، مدیر کانون نیومدیای موزه هنرهای معاصر تهران درباره این رویداد هنری گفت: در سال‌های اخیر توجه به طیف‌های گسترده «اجرا» مورد توجه بسیاری از هنرمندان و دست‌اندرکاران قرارگرفته است؛ اما همچنان تجربه‌ها و بسترهای اجرایی (زمان، مکان و نهاد) دچار پراکندگی است که این امر از سویی، خود سبب گم‌گشتگی برخی مفاهیم و سوءبرداشت‌هایی در حوزه نظری می‌شود و از سوی دیگر در حوزه عملی، تسلسل تجربی در تأثیر و تأثر میان آثار و هنرمندان را دچار وقفه می‌کند.
این مدیر هنری با اشاره به برخی از ویژگی‌های این جشنواره افزود: این جشنواره فرصتی برای تمرکز بر نگاه‌های گونه‌گون به حوزه‌ اجرا و مطالعات بینارشته ای است که شامل بخش‌های متفاوتی از جمله اجراهای آلترناتیو، پرفورمنس‌آرت، ویدئو پرفورمنس و اجرای آنلاین می‌شود. البته برخی از این بخش‌ها برای نخستین بار به فضای هنری ایران معرفی خواهند شد. همچنین، بخش‌هایی از این جشنواره به صورت بین‌المللی به اجرا در خواهد آمد تا زمینه تبادل فرهنگی و هنری در این حوزه گشوده شود.
وی درباره زمان و مکان این رویداد گفت: زمان دقیق برگزاری این رویداد تا هنگامی که تعداد آثار نهایی مشخص نشوند معین نخواهد بود؛ اما برنامه‌ریزی برای اواخر بهار و اوایل تابستان ۹۶ صورت گرفته است. مکان این رویداد هم بنا به تنوع بخش‌ها و نیازهای متفاوت اجراها غیرمتمرکز خواهد بود و بیشتر در مکان‌هایی غیر از موزه هنرهای معاصر تهران برنامه‌ریزی خواهد شد.
امیر راد در خصوص شرکت در این جشواره افزود: شرکت در این جشنواره برای عموم علاقه‌مندان آزاد است و ارسال طرح‌ها و آثار از روز ۲۷اسفندماه و به صورت آنلاین خواهد بود. فرم ثبت‌نام جهت ارسال طرح و اثر در برخی از بخش‌ها در روز ۲۷اسفندماه در وب‌سایت این جشنواره باز خواهد شد و علاقه‌مندان تا ۲۷فروردین‌ماه ۱۳۹۶ فرصت دارند آثار و طرح‌های خود را ارسال کنند. طرح‌های دریافتی در بخش‌های گوناگون توسط هیئت داوران بررسی و نتیجه اعلام خواهد شد. در هر بخش یک اثر برگزیده خواهد شد که جایزه ویژه این جشنواره به نام «رادیکال زرین» را دریافت خواهد کرد و از برخی آثار برگزیده نیز تقدیر خواهد شد. نسیم احمدپور، آزاده گنجه، الیاس امینیان، سعید بهنام، انریکو توماسلی، اصغر دشتی، امیر راد، مهدی صدر، رضا غیور و علی فیروزجنگ هم داوران بخش‌های گوناگون این جشنواره  هستند که در گروه‌های متفاوت برای هر بخش به داوری آثار خواهند پرداخت.
علاقه‌مندان از روز ۲۷اسفندماه با مراجعه به  سامانه جشنواره می‌توانند اطلاعات تکمیلی را دریافت و آثار خود را ارسال کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی